تیم ملی فقط با یک تغییر در جام ملت ها/وریا به جای رامین

هر بار که به تمرین تیم ملی می رویم با عکس های تمرین را نگاه می کنیم این سوال در ذهنمان تداعی می شود که از بین این بازیکنان چه کسانی مسافر امارات خواهند شد و چه کسانی از این سفر آسیایی جا خواهند ماند؛سوالی که پاسخ دادن به آن چندان هم سخت نیست ......

هر بار که به تمرین تیم ملی می رویم با عکس های تمرین را نگاه می کنیم این سوال در ذهنمان تداعی می شود که از بین این بازیکنان چه کسانی مسافر امارات خواهند شد و چه کسانی از این سفر آسیایی جا خواهند ماند؛سوالی که پاسخ دادن به آن چندان هم سخت نیست.

به گزارش خبرنگار مدال کارلوس کی روش در یکی از مصاحبه های اخیر خود صراحتا اعلام کرده که قرار نیست در جام ملت ها چهره متفاوتی از تیم ملی ببینیم.با توجه به نقل و قول های اخیر احتمالا تیم ملی با کمترین تغییر ممکن پا به جام ملت ها خواهد گذاشت و از این رو لیست خط خورده های تیم ملی تا حدود زیادی قابل پیش بینی است.فقط کافی است نگاهی خط به خط داشته باشیم به نفرات حاضر در دومین اردوی آماده سازی تیم ملی کشورمان:

دروازه‌بان‌ها: علیرضا بیرانوند (پرسپولیس تهران)، امیر عابدزاده (ماریتیمو)، رشید مظاهری (ذوب‌آهن) و سید‌حسین حسینی (استقلال)

فقط یک دروزاه بان سابقه حضور در جام جهانی را ندارد.حسینی با تصمیم کی روش در آستانه جام جهانی از لیست کی روش خط خورد و احتمالا در جام ملت ها نیز همین اتفاق تلخ برای این دروزاه بان جوان تکرار خواهد شد.او نه تجربه حضور در جام جهانی را دارد و نه مثل رقبا در باشگاهش روزهای خوبی را تجربه می کند.

خط دفاعی: صادق محرمی (دیناموزاگرب)، وریا غفوری (استقلال)، مرتضی پور‌علی‌گنجی (یوپن)، محمدرضا خانزاده (الاهلی)، پژمان منتظری (استقلال)، سید‌مجید حسینی (ترابوزان)، روزبه چشمی (استقلال‌)، میلاد محمدی (احمد گروژنی)، احسان حاج‌صفی (تراکتورسازی) و آرمین سهرابیان (استقلال)

در بین مدافعان بازیکنانی مثل پورعلی‌گنجی، منتظری، مجید حسینی، روزبه چشمی، میلاد محمدی و احسان حاج‌صفی مهره‌های قابل اعتماد کی‌روش هستند و وریا غفوری هم تا‌کنون حضور خوبی در تمرینات تیم ملی داشته است. در این شرایط احتمالا محرمی، سهرابیان و خانزاده خط خورده‌های خط دفاعی تیم ملی خواهند بود و وریا با توجه به حضور خوبش در تمرینات تنها تازه وارد تیم لمی در جام ملت ها خواهد بود.

خط میانی: سعید عزت‌اللهی (ردینگ)، علی کریمی (استقلال) احمد نوراللهی (پرسپولیس)، وحید امیری (ترابوزان)، امید ابراهیمی (الاهلی)، اشکان دژاگه (تراکتورسازی)، سامان قدوس (آمیان)، مسعود شجاعی (تراکتورسازی)

در بین هافبک‌ها احتمالا یک نفر باید قبل از سفر به امارات از اردوی تیم ملی خداحافظی کند. در این بین احمد نوراللهی کمترین مدت زمان حضور در اردوهای تیم ملی را دارد و اگر اتفاق خاصی مثل مصدومیت دیگر هافبک‌ها رخ ندهد، احتمالا او خط خورده کی‌روش خواهد بود.

مهاجمان: سردار آزمون (روبین‌کازان)، کریم انصاری‌فرد (ناتینگهام‌فارست)، علیرضا جهانبخش (برایتون)‌، مهدی ترابی (سایپا)، مهدی طارمی (الغرافه) و علی قلی‌زاده (شارلوا)

برای محدود شدن لیست تیم ملی به 23 نفر، احتمالا یک نفر هم از مهاجمان خط خواهد خورد. در خط حمله قضیه کاملا ساده‌تر به نظر می‌رسد، چرا‌که کی‌روش از کنار نام سردار، طارمی، جهانبخش و کریم به سادگی عبور نخواهد کرد و خط خورده مربی تیم ملی به احتمال فراوان از بین ترابی و قلی‌زاده خواهد بود.

 

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال