تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به جام‌جهانی بر می‌گردد؟

فدراسیون فوتبال به حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از مسابقات جام جهانی معترض است و نامه ی اعتراض آمیزی به همین خاطر به کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، به بهانه ی کرونا اینبار مسابقات جام ملتهای آسیا و هم چنین انتخابی جام جهانی برگزار نشده و کنفدراسیون فوتبال آسیا بر اساس نتایجی که در دوره قبلی مسابقات رقم خورده تیم های برتر آسیا را برای حضور در جام جهانی انتخاب کرده که این سه تیم عبارتند از ژاپن – امارات و عمان. فدراسیون فوتبال ایران در نامه ای که به همین منظور به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده متذکر شده بر اساس فرمولی که برای انتخاب تیم های برتر آسیا تعیین شده تیم های ژاپن – امارات و ایران باید به فیفا برای حضور در جام جهانی معرفی می شدند در حالی که AFC به جای ایران – عمان را انتخاب کرده است. 

هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا به نامه ی اعتراض آمیز فدراسیون فوتبال پاسخ نداده است اما خبرهای رسیده حکایت از این دارد فدراسیون فوتبال قصد تنظیم شکایت جدیدی علیه فدراسیون فوتبال آسیا و تقدیم به دادگاه بین المللی ورزش را ندارد و امیدوار است از کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران جواب قانع کننده ای دریافت کند. فدراسیون فوتبال ایران به خاطر انتخاب بحرین به عنوان میزبانی بازی های باقی مانده مقدماتی جام جهانی به دادگاه بین المللی ورزش شکایت کرده و از آنجایی که قرار است این پرونده با سه داور رسیدگی شود هزینه های زیادی را برای فدراسیون فوتبال ایران بهمراه داشته است و طرح شکایت جدید علیه کنفدراسیون فوتبال آسیا هزینه ها را برای فدراسیون فوتبال ایران تشدید خواهد کرد. 

فیفا هم اعلام داشته نامه ی کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر انتخاب تیم های ژاپن – امارات و عمان را برای حضور در جام جهانی آتی فوتبال ساحلی دریافت کرده است. تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در حالی که همواره یکی از تیم های برتر فوتبال ساحلی آسیا و جهان بوده در دوره قبلی جام ملت های آسیا ضعیف ظاهر شد و در مرحله گروهی حذف شد و نتوانست برای کسب سکو و صعود به جام جهانی بجنگد. با این حال فدراسیون فوتبال ایران امیدوار است در روزهای آتی جواب قانع کننده ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کند و حتی شاهد جانشینی ایران به جای عمان باشد. اشاره فدراسیون فوتبال به این است AFC بر اساس فرمولی که خود تعیین کرده باید ایران رابه جای عمان انتخاب می کرده و به نظر می رسد در بررسی معادلات و انتخاب تیم ها مرتکب اشتباه شده و حالا باید اشتباه خود را اصلاح کند.

تگ ها


فوتبال ساحلی