تیم ملی قایقرانی مردان و زنان ایران در بندر انزلی اردو زد

انزلی- اردوی تیم ملی قایقرانی ایران با هفت قایقران مرد و هشت قایقران زن در بندرانزلی آغاز شد....

به گزارش خبرنگار مهر، اردوی آمادگی تیم ملی قایقرانی ایران با ۱۵ قایقران زن و مرد در بندر انزلی آغاز شد.

سرمربی تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام مردان عصر سه شنبه در حاشیه تمرین تیم ملی در تالاب انزلی به خبرنگار مهر، گفت: این اولین اردوی تیم ملی پس از تعطیلی اردوها به دلیل شیوع ویروس کرونا است.

ایرج اقلیمی افزود: آخرین اردوی تیم ملی در اسفندماه سال گذشته در تهران برگزار شده بود و پس از آن قایقرانان به دلیل شرایط موجود در شهرهای خود و زیر نظر مربیانشان تمرین می‌کردند.

وی ادامه داد: این اردو جهت آمادگی قایقرانان برای حضور مقتدرانه در رقابت‌های انتخابی المپیک در اسفندماه سال جاری در تایلند برگزار شده و تمام تلاشمان این است که بچه‌ها سهمیه المپیک را از آن خود کنند.

سرمربی تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام با بیان اینکه رقابت‌های انتخابی المپیک در ۱۲ ماده کایاک و کانو برای آقایان و بانوان برگزار می‌شود، تاکید کرد: با وجود اینکه شرایط کرونایی تأثیر خود را بر تمرینات و میزان آمادگی قایقرانان گذاشته اما بچه‌ها انگیزه خوبی برای حضور در این رقابت‌ها و کسب سهمیه المپیک برای کشور دارند.

اقلیمی همچنین اضافه کرد: ورزشکاران حاضر در این اردو در رقابت‌های قهرمانی کشوری قایقرانی مهرماه امسال و توسط کمیته فنی فدراسیون انتخاب شده و به این اردو راه یافته‌اند.

قایقرانان را به بالاترین سطح آمادگی می‌رسانیم

سرمربی تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام بانوان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این اردو برای اولین بار پس از بحران شیوع کرونا و با حضور هشت قایقران زن در انزلی برگزار می‌شود.

مهسا مجللی افزود: تمام تلاشمان بر این است که بانوان قایقران به بالاترین سطح آمادگی خود برای کسب سهمیه المپیک در رقابت‌های تایلند برسند.

وی ادامه داد: بانوان قایقران در چهار ماده، کایاک تک نفره ۲۰۰ متر، کایاک تک نفره ۵۰۰ متر، کانوی تک نفره ۲۰۰ متر و کانوی دو نفره ۵۰۰ متر در رقابت‌های انتخابی المپیک حضور داشته و می‌توانند در این مواد ورزشی برای تیم ملی ایران سهمیه کسب کنند.

مجللی با اظهار رضایت از وضعیت آمادگی افراد حاضر در این اردو، تاکید کرد: با توجه به اینکه قبل از برگزاری این اردو با ورزشکاران و مربیانشان در ارتباط و تعامل بودیم، بخشی از تمرینات با هماهنگی ما انجام می‌شد و در حال حاضر هم از سطح آمادگی خوبی برخوردار هستند.

تگ ها


قایقرانی ایرج اقلیمی اردوی تدارکاتی