تیم‌ملی وزنه‌برداری ایران نایب‌قهرمان جهان شد

در پایان رقابت های جهانی وزنه برداری ۲۰۲۱ ازبکستان، تیم ملی ایران عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد....

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات جهانی وزنه برداری ۲۰۲۱ طی روزهای گذشته در دو بخش مردان و زنان با حضور نمایندگان ایران به میزبانی شهر تاشکند ازبکستان برگزار شد و امروز با برگزاری رقابت‌های دسته فوق سنگین به پایان رسید. 


در پایان این رقابت‌ها همانطور که پیش‌بینی می‌شد روس‌ها که تحت عنوان فدراسیون وزنه برداری روسیه در مسابقات حاضر بودند، با ۵۸۱ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید. ایران هم که ۱۰ وزنه بردار در بخش مردان داشت، توانست با ۵۴۸ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کند. ازبکستان نیز با ۵۲۵ امتیاز در رده سوم قرار گرفت.


البته در بخش مدالی ایران با دو مدال طلا، سه نقره و سه برنز در رده پنجم قرار گرفت، اما معیار برای اعطای کاپ تیمی هم همان رده بندی امتیازی است. 


در بخش زنان هم تیم ملی وزنه برداری ایران که با سه وزنه بردار در رقابت ها حاضر بود، با ۱۵۱ امتیاز در جایگاه بیست و سوم جهان قرار گرفت. روسیه، کره جنوبی و هند هم در بخش زنان به عناوین اول تا سوم دست یافتند. 


به جز اوزان ۸۱ و ۱۰۲ کیلوگرم که وزنه برداران ایرانی روی سکو رفتند و درخشیدند، در سایر اوزان دست وزنه برداران ایرانی خالی ماند. در ۸۱ کیلوگرم میرمصطفی جوادی دو مدال نقره در دوضرب و مجموع و یک برنز در یکضرب کسب کرد. در ۱۰۲ کیلوگرم نیز رسول معتمدی در دوضرب و مجموع به مدال طلا رسید و در یکضرب به مدال نقره دست یافت. امیر حقوقی یک نقره در دوضرب و یک برنز در مجموع کرد.

تگ ها


وزنه برداری