تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران برای سومین سال پیاپی قهرمان جهان شد

وزنهبردار ۱۰۵+ کیلوگرم کشورمان به مقام قهرمانی دسته فوقسنگین در رقابتهای جوانان جهان دست یافت ......

وزنه‌بردار ۱۰۵+ کیلوگرم کشورمان به مقام قهرمانی دسته فوق‌سنگین در رقابت‌های جوانان جهان دست یافت.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان با برگزاری رقابت دسته 105+ کیلوگرم خاتمه یافت.

در گروه A این دسته علی داوودی و آرمان محمدزاده به عنوان دو نماینده ایران در کنار 6 وزنه‌بردار دیگر از کشورهای چین تایپه، پاکستان، سوریه، مصر، لهستان و ارمنستان حضور داشتند.

در پایان حرکت یک‌ضرب داوودی به ترتیب وزنه‌های 181، 187 و 192 کیلوگرمی را مهار کرد و به مدال طلای این حرکت دست یافت. همچنین محمدزاده با رکورد 164 کیلوگرم در رده پنجم قرار گرفت.

در حرکت دو ضرب داوودی در تلاش نخستش وزنه 221 کیلوگرمی را بالای سر برد، در تلاش دوم وزنه 227 کیلوگرمی را مهار کرد، اما در تلاش سوم موفق به مهار وزنه 235 کیلوگرمی نشد تا به نشان نقره حرکت دوضرب برسد. داوودی در مجموع نیز با رکورد 419 کیلوگرم صاحب نشان طلا و عنوان قهرمانی این دسته شد.

در همین حرکت آرمان محمدزاده ابتدا وزنه 190 کیلوگرمی را بالای سر برد، اما دو بار پیاپی در مهار وزنه‌های 200 کیلویی ناکام ماند تا با رکورد 190 کیلوگرم در مکان ششم این حرکت بایستد. وی در مجموع نیز با 354 کیلوگرم به مقام ششمی بسنده کرد.

با نتایج کسب شده تیم ایران برای سومین سال پیاپی قهرمان جهان شد.

ایران با هشت وزنه بردار در این مسابقات شرکت کرده بود که توانست با 512 امتیاز بر سکوی نخست تیمی قرار بگیرد. در رده بندی مدالی، ایران در جایگاه ششم قرار گرفت.

رده بندی تیمی:

1-ایران با 512 امتیاز

2-ازبکستان با 436 امتیاز

3-ترکیه با 411 امتیاز

4-آمریکا با 407 امتیاز

رده بندی مدالی:

1-گرجستان با 5طلا، یک نقره

2-آمریکا با 4طلا،یک برنز

3-ازبکستان با 3طلا، 3نقره و یک برنز

6- ایران با 2طلا، 3نقره و 3برنز

تگ ها


اخبار روز وزنه‌برداری