تیم منتخب بدترین خریدهای آبراموویچ در چلسی

مروری بر ۱۱ بازیکن ضعیفی که آبراموویچ در دوران مدیریت خود برای چلسی خریده است....

مروری بر ۱۱ بازیکن ضعیفی که آبراموویچ در دوران مدیریت خود برای چلسی خریده است.

به گزارش مدال، رومن آبراموویچ در سال ۲۰۰۳ با پیوستن به چلسی در این تیم انقلاب کرد. این میلیاردر روسی طی دو دهه ایجاد کرده؛ از سرمربیان بزرگ و کوچک گرفته تا بازیکنانی که لباس این تیم را بر تن کردند و سپس جدا شدند. باهم نگاهی می‌اندازیم به ترکیب بدترین خریدهای چلسی در دوره مدیریت آبراموویچ:
دروازه‌بان
راس ترنبل
: دروازه‌بان سابق تیم میدلزبورو که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ در لندن حضور داشت اما حتی متعصب‌ترین طرفداران چلسی هم او را نمی‌شناسند. ترنبل به معنای واقعی کلمه نیمکت گرم‌کن بود!
مدافعان
خالد بولهروز
: به درخواست مورینیو از هامبورگ به چلسی آمد و شماره ۹ را بر تن کرد اما آن‌‌قدر ناموفق بود که با ۱۳ بازی از جمع آبی‌پوشان جدا شد.
تال بن‌هیم: مدافع سابق تیم بولتون که در سال ۲۰۰۷ به چلسی آمد هم مانند بولهروز تنها ۱۳ بار برای آبی‌پوشان بازی کرد. او مدافع محبوب سام آلاردایس بود.
پاپی ژیبلوبوجی: یک خرید بسیار عحیب و غریب در سال ۲۰۱۵! آن‌هم زمانی که تری و کیهیل در خط دفاعی چلسی فوق‌العاده بودند. او تنها در یک بازی به عنوان یار تعویضی برابر والسال به بازی آمد و به سرعت به وردربرمن قرض داده شد!
بابا رحمان: این بازیکن غنایی با مبلغ ۲۲ میلیون پوند آمد و در فصل اول حضورش حتی نتوانست در نیمی از بازی‌ها به عنوان یار ثابت جضور داشته باشد. او پس از چلسی به شالکه، رم و مایورکا پیوست.
هافبک‌ها
استیو سایدول
: یکی از عجیب‌ترین شماره ۹های تاریخ چلسی که در سال ۲۰۰۷ به رایگان به چلسی پیوست. او در حد دیگر بازیکنان خط هافبک آبی‌پوشان نبود و در نتیجه به استون‌ویلا پیوست.
خوان سباستین ورون: او با مبلغ بسیار بالای ۲۸ میلیون پوند (البته در آن زمان!) به منچستر پیوست اما بسیار ضعیف کار کرد. در سال ۲۰۰۳ ورون با ورود آبراموویچ به چلسی پیوست اما آن‌ جا هم موفق نبود و تنها ۶ بازی برای آن‌ها انجام داد.
جیری جاروسیک: یکی دیگر از هافبک‌هایی که نتوانست در لیگ برتر موفق شود. او در سال ۲۰۰۵  از مسکو به لندن آمد و با سطح فنی بازی‌اش نشان دادن در حد چلسی نیست. 
مهاجمان
فالکائو: او هم مانند ورون اول با مبلفی گزاف به یونایتد پیوست و پس از آن لباس چلسی را پوشید. فالکائو تا قبل از حضور در منچستر و چلسی در ۳۱۷ بازی برای پورتو، اتلتیکو و موناکو  ۲۲۵ گل به ثمر رسانده بود اما انگار با پوشیدن لباس ایندوتیم طلسم شد.
ماتیا کژمان: فوروارد سابق آیندهوون که در سال ۲۰۰۴ به چلسی آمد. او در ۱۲۲ بازی ۱۰۵ گل به ثمر رساند اما در فصل اول خود با پیراهن آبی‌پوشان تنها ۵ گل زد تا به اتلتیکومادرید منتقل شود.
فرناندو تورس: او در لیورپول فوق‌العاده کار کرده بود و در ۱۰۲ بازی ۶۵ گل زد. همه تصور می‌کردند با توجه به سابقه لیگ برتری‌اش در چلسی هم موفق باشد اما تورس نشان داد مدیران چلسی ۵۰ میلیون پوند را دور ریخته‌اند. اولین گل او بعد از ۱۴ بازی به ثمر رسید.

بیشتر بخوانید:

صحبت‌های علیرضا جهانبخش پس از بازی برایتون و چلسی/ ویدیو

 

تگ ها


گزارش اختصاصی فرناندو تورس ورون فالکائو فوتبال