تیم منتخب رسمی یورو ۲۰۲۰؛ رونالدو نیست!

ترکیب رسمی ۱۱ بازیکن منتخب یورو ۲۰۲۰ از سوی صفحه رسمی جام ملت‌های اروپا اعلام شد....

به گزارش "ورزش سه"، در حالی‌که چند روز قبل تصویری با عنوان تیم منتخب رسمی یورو ۲۰۲۰ منتشر شد و در آن چهره‌هایی چون کریستیانو رونالدو حضور داشتند، اما دقایقی قبل صفحه رسمی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا از تیم منتخب این تورنمنت در سال ۲۰۲۰ رونمایی کرد که در آن خبری از فوق‌ستاره پرتغالی نیست. دیگر غایب سرشناس لوک شاو دفاع چپ تیم ملی انگلیس است که در بازی فینال هم گلزنی کرد اما نام او در تیم منتخب جام قرار نگرفت.

در خط دروازه، جانلوئیجی دوناروما که عنوان برترین بازیکن تورنمنت را هم به دست آورد، به عنوان دروازه‌بان تیم منتخب یورو ۲۰۲۰ انتخاب شده است؛ دو مدافع از تیم ملی ایتالیا، بونوچی و اسپیناتزولا و دو مدافع از تیم ملی انگلیس، هری مگوایر و کایل واکر خط دفاعی تیم منتخب یورو ۲۰۲۰ را شکل می‌دهند تا این‌چنین این پست در تصرف تیم‌های فینالیست باشد.

میانه زمین تیم منتخب به رهبری جورجینیو ستاره تیم ملی ایتالیا که کارنامه درخشانی در یورو ۲۰۲۰ از خود به جای گذاشت، چینش شده و پیر امیل هویبرگ از تیم ملی دانمارک در کنار پدری ستاره اسپانیایی که عنوان بازیکن جوان تورنمنت یورو ۲۰۲۰ را از آن خود کرد، تکمیل‌کننده خط هافبک تیم منتخب است.

در خط حمله، سوپرایز بزرگ اتفاق افتاده و خبری از کریستیانو رونالدو به عنوان برترین گلزن یورو ۲۰۲۰ نیست و فوق‌ستاره پرتغالی جایی در منتخب ندارد؛ بلکه به جای او فدریکو کیه‌زا مهاجم تیم ملی ایتالیا در کنار روملو لوکاکو بلژیکی و رحیم استرلینگ وینگر سرعتی تیم ملی انگلیس مثلث خط حمله تیم منتخب یورو ۲۰۲۰ را شکل می‌دهند تا این‌چنین رونالدو برای چهارمین دوره متوالی نتواند در تیم منتخب یورو ۲۰۲۰ جای داشته باشد.

تگ ها


کریستیانو رونالدو فوتبال جهان یوونتوس فوتبال