تیم منتخب هفته بیست و یکم لیگ برتر

بازیکنان برتر هفته ی بیست و یکم ، در حالی انتخاب شده اند که میان نفرات برتر 4 بازیکن از استقلال تهران و 3 بازیکن از پرسپولیس دیده می شود ......

بازیکنان برتر هفته ی بیست و یکم ، در حالی انتخاب شده اند که میان نفرات برتر 4 بازیکن از استقلال تهران و 3 بازیکن از پرسپولیس دیده می شود .
در هفته ی بیست و یکم لیگ برتر ، تمامی تیم های بالانشین لیگ موفق به کسب پیروزی شدند و فقط تیم پارس جنوبی جم با  شکست زمین را ترک کرد . پرسپولیس ، صدرنشین لیگ برتر با ارائه یک بازی برتر در مقابل پیکان به نتیجه ی پر گل 3 بر 1 دست یافت . سرخپوشان تهرانی به واسطه این نتیجه با 48 امتیاز ، صدرنشین بلامنازع لیگ شدند . تیم فولاد خوزستان در اصفهان مقابل سپاهان بحران زده با تک گل حسن بیت سعید ، مهاجم آماده ی این روزهای خود به برتری رسید و با 36 امتیاز و یک بازی کمتر در رده ی دوم جدول قرار گرفت . ذوب آهن اصفهان در ادامه روند فوق العاده خود در اهواز و مقابل استقلال خوزستان به برتری 2 گل دست یافت و با 35 امتیاز در مکان سوم جدول ، جای خود را تثبیت کرد . سایپا هم با ادامه درخشش ترابی ، با یک گل پدیده مشهد را مغلوب کرد و به رده چهارم جدول صعود کرد . اما در حساس ترین بازی هفته استقلال تهران در تهران مقابل پارس جنوبی جم به برد پر گل 4 بر 0 رسید تا فاتح بازی 6 امتیازی هفته باشد . در  3 بازی دیگر این هفته ، تراکتورسازی تبریز با مربی جدید خود موفق به کسب یک امتیاز از سیاه جامگان شد . نفت تهران و گسترش فولاد تبریز به نتیجه ی تساوی 1-1 تن دادند و صنعت نفت آبادان ، با ارائه یک بازی تماشاگر پسند با 3 گل سپیدرود رشت را در هم کوبید .
بر همین اساس تیم منتخب هفته بیست و یکم به شرح زیر است :
دروازبان :
سید مهدی رحمتی (استقلال تهران):
مهدی رحمتی بازگشت درخشانی به قفس توری داشته است . او در هفته گذشته که بعد از مدت ها دوری به دروازه بازگشته بود ، در یک بازی کم حاشیه موفق به بسته نگه داشتن دروازه اش در مقابل پدیده شد . اما مهدی رحمتی در مقابل پارس جم روز درخشانی را سپری کرد . هر چند که این دروازبان  در نیمه اول بازی آرامی را سپری کرد ، اما در نیمه دوم بازی درخشانی از خود به نمایش گذاشت تا نشان دهد استقلال تهران از 2 دروازبان مطمئن برخوردار است . رحمتی در این نیمه در حالی که تیمش با 4 گل پیش بود ، موفق به دفع پنالتی اعلام شده برای پارس جم شد و به فاصله چند دقیقه بعد ازپنالتی ، با یک سیو استثنایی  شوت بازیکن پارس را در اختیار گرفت و مانع فروپاشی دروازه اش شد تا به شایستگی در تیم هفته قرار بگیرد .
مدافعان :
وریا غفوری (استقلال تهران):
غفوری ، آنقدر خوب کار کرده است تا کارشناسان " ورزش سه " را مجاب کند که در دومین هفته ی متوالی این بازیکن را در تیم هفته قرار دهند . دفاع راست استقلال تهران علاوه بر شرکت در کارهای دفاعی تیمش ، در فاز هجومی استقلال تاثیر فراوانی دارد . غفوری در بازی با پارس جم بر روی 2 گل از 4 گل استقلال تاثیر مستقیم داشت . وی در صحنه گل سوم تیمش با یک پاس کلیدی ، قائدی را صاحب توپ کرد و این بازیکن با پاس رو به عقب خود قربانی را در موقعیت گلزنی قرار داد تا گل سوم استقلال به ثمر برسد .غفوری هنگام گل چهارم استقلال هم با نفوذ سریع و پاس رو به عقب خود ، پایه گذار کل دوم قربانی و چهارم تیمش شد .
عبدالله کرمی (فولاد خوزستان):
در روزهایی که فولاد نمی بازد ، عبدالله کرمی نقش ستون را برای تیم پورموسوی ایفا می کند . کرمی در روزی که سپاهان به هر دری زد تا گل بزند ، نقش عمده ای در عدم فروپاشی دروازه تیمش داشت تا با درخشش او فولاد به یک برد شیرین دست یابد و به رده دوم جدول برسد . هر چند این بازی برای کرمی جنبه انتقامی داشت و انگیزه های این بازیکن را برای رویارویی با تیم سابقش ، دو چندان کرد تا به همین واسطه ، این مدافع خوزستانی روز درخشانی را در اصفهان داشته باشد .
محمد انصاری (پرسپولیس تهران):
مدافع متین پرسپولیس با روند خوبی که در این چند هفته داشته  ، نشان می دهد  که در حال رسیدن به روز های اوجش است . انصاری در بازی مقابل پیکان با بازی فوق العاده اش ، جناح راست حریف را به طور کامل از کار انداخت به طوری که پیکان هیچ حمله ای از سمت راستش نداشت . ادامه این روند از سوی انصاری ، اهالی فوتبال را از وجود چندین دفاع مطمئن در جام جهانی راحت  و البته کار کیروش را برای انتخاب ترکیب دفاعی تیم ملی ایران در این رقابت ها را   سخت تر می کند .
هافبک ها :
محسن ربیع خواه (پرسپولیس تهران ):
بازگشت ربیع خواه به ترکیب پرسپولیس به هوادارن ثابت کرد که این بازیکن ، نقش محوری در ترکیب این تیم دارد . خصوصیات پست ربیع خواه ، طوری است که بازیش در زمین مسابقه زیاد به چشم نمی آید . اما عدم حضور این بازیکن در بازی با گسترش فولاد نشان داد که سرخپوشان تهرانی در روزی که این بازیکن را در اختیار نداشتند ، از چه خلا بزرگی در میانه زمین برخوردار هستند . ولی بازگشت ربیع خواه به ترکیب پرسپولیس در بازی با پیکان ، کمربند میانی صدرنشین لیگ را مستحکم تر و در ادامه به برد پرگل این تیم در این بازی کمک کرد .
کرار جاسم (نفت آبادان):
بازیکن عراقی نفتی های آبادان ستاره ی تیم  فراز کمالوند در این بازی بود . کرار در چند سال اخیر ، بازی های ضعیفی از خود به جا گذاشته است . ولی با پیوستن به نفت آبادان ، زیر نظر  کمالوند به ستاره ی همیشگی تبدیل شد تا حرف این مربی که می گوید کرار مثل پسر برای من می ماند ، ثابت شود ! کرار در بازی با سپیدرود رشت نقش اول طوفان هفت دقیقه ای تیمش بود و بر هر 3 گل تیمش اثر گذاشت . کرار در دقیقه 32 با حرکات تکنیکی خود ، طلایی پوشان را صاحب ضربه ی ایستگاهی در پشت محوطه کرد تا پریرا این ضربه را تبدیل به گل کند . در ادامه کرار با ارسال کرنری ، پایه گذار گل دوم تیمش شد و در دقیقه 38 با ضربه ای دقیق که در ریباند به دست آمد ، گل سومش تیمش را وارد دروازه حریف شمالیش کرد .
مهدی قائدی (استقلال تهران):
جوان ریز نقش جنوبی استقلال که بازیگر اول تیمش در میدان آزادی بود . او در این بازی همه کار برای آبی پوشان پایتخت کرد ، جز گلزنی !
قائدی بعد از مدت ها با توپ پر به ترکیب استقلال بازگشت . حرکت و نفوذ نخست او در محوطه جریمه با خطای حمدی نژاد همراه شد تا با اعلام پنالتی به سود استقلال ، گل اول برای این تیم به ثمر برسد . اما در ادامه ، قائدی نقش ویژه تری در این بازی داشت . وی با درگیری ای که برای تصاحب توپ با سیف اللهی داشت باعث اخراج این بازیکن شد و در نهایت با پاس رو به عقبی که برای قربانی فرستاد ، پایه گذار گل سوم استقلال شد تا 80 دقیقه جادویی در مقابل هم شهریانش داشته باشد .
مرتضی تبریزی (ذوب آهن اصفهان):
گلزن و ستاره ی این روز های ذوب آهن که نقش ویژه ای در به دست آمدن نتایج فوق العاده تیمش در نیم فصل دوم دارد ، مقابل استقلال خوزستان هم یک گل زیبا به ثمر رساند. تبریزی با شوتی زیبا و سرکش از پشت محوطه جریمه ، گل دوم تیمش و دهم خودش در این فصل را به ثمر رساند تا علاوه بر رساندن ذوب آهن به رده سوم جدول ، نزدیک ترین و جدی ترین تعقیب کننده علیپور در رقابت  آقای گلی باشد .
 مهاجمان :
لوسیانو پریرا (صنعت نفت آبادان):
بهترین گلزن نفت آبادان با به ثمر رساندن 7 گل در این فصل از رقابت های لیگ برتر ، کسی نیست جز لوسیانو پریرا ! این بازیکن برزیلی را می توان ، موثرترین بازیکن این تیم جنوبی دانست که بارها فرشته نجات کمالوند شده است . پریرا که ملقب به شیمبا است  در بازی تیمش مقابل سپیدرود ، گل اول نفت آبادان را از روی ضربه ایستگاهی به زیبایی هر چه تمام تر به ثمر رساند و در صحنه گل سوم تیمش ، میلاد جهانی را با پاس کلیدی خود با دروازبان ، تک به تک کرد . پریرا با به رخ کشیدن میزان آمادگیش در این بازی ، برای مدافعان استقلال خط و نشان خطرناکی کشید . این دو تیم در روز سه شنبه هفته جاری ، بازی نیمه نهایی جام حذفی را در آبادان برگزار می کنند .
علی قربانی (استقلال تهران):
قربانی بی شک ، خوشحال ترین مهاجم این روزهای فوتبال ایران است . این بازیکن علاوه بر این که موفق شد 2 گل در بازی مقابل پارس جم به ثمر برساند ، آشتی به موقع و مناسبی با طرفداران استقلال  داشت .  هواداران این تیم آبی پوش در بازی با سایپا ، انتقادات تندی را به مهاجم شمالی تیمشان وارد کردند اما پس از آن شفر و بازیکنان بزرگ استقلال ، تمام قد از قربانی حمایت کرده و پشت مهاجم تیمشان را خالی نکردند . قربانی هم در بازی اخیر تیمش ، به خوبی جواب اعتماد سرمربی استقلال را با به ثمر رساندن 2 گل داد تا به شایستگی در تیم منتخب هفته قرار بگیرد .
علی علیپور (پرسپولیس تهران):
بی شک به علیپور می توان لقب پدیده ی این فصل از رقابت های لیگ برتر را داد . گلزنی که نشان می دهد ، سیستم برانکو آقای گل پرور است و فرقی بین طارمی و علیپور قائل نمی شود . علیپور در بازی با پیکان 2 گل زیبا و تماشایی به ثمر رساند که ارزش بارها دیدن را دارد . در صحنه گل اولش ، اوت دستی ای که ماهینی پرتاب کرد با گذشتن از همه به علیپور رسید تا این بازیکن با ضربه ای سر ضرب و ناگهانی توسط پای چپش و از بیرون محوطه جریمه ، دروازه رحمان احمدی را به زیبایی باز کند و پرسپولیس را به گل دوم برساند . اما اوج کار علیپور زمانی معلوم می شود که وی در دقیقه 83 با استارت خود ، پاس ارسالی از نوراللهی را دریافت می کند و با نفوذ به داخل محوطه جریمه ، به واسطه رقص پای زیبایش ، امیرحسین صادقی را از پیش رو برداشته و گل دوم خود و سوم تیمش را به زیبایی وارد دروازه پیکان می کند . با دیدن بازی این بازیکن مقابل حریف تهرانی ، متوجه می شویم که آقای گلی علیپور در این فصل از رقابت های لیگ برتر بی دلیل نبوده است .

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال