Banner

تیم موردعلاقه عوض بشو نیست/ پدر ناتنی برای استقلال انتخاب کرده بودند!

افشاگری نماینده مجلس در مورد پرسپولیسی بودن معاون پیشین استقلال نکته ای است که در وزارت ورزش باید روی آن بحث شود و حتی مقصر این اتفاق هم مشخص و معلوم باشد....

در دنیای حرفه ای چنین اتفاقی هرگز نباید رخ بدهد، نه می توان یک لیورپولی را مسئول منچستر یونایتد کرد، نه ممکن است یک رئالی را در کاتالان و بارسا پست داد. این یک بازی و شوخی نیست، یک اقتصاد است، مکتب است، عشق و علاقه ذاتی است. 
انگلیسی ها ضرب المثلی دارند که می گویند همسر خود را می توانی عوض کنی، سیگارت را هم شاید عوض کنی اما تیم فوتبالت را نمی توانی عوض کنی!
به استقلال و حرف های میرشاد ماجدی برمی گردیم و به یاد می آوریم که میرشاد می گفت: در میان مدیران استقلال روی باخت استقلال در دربی شرط می بستند!
این موارد نشانه ضعف مدیریت در وزارت ورزش است که نه مدیران بالا دست درست انتخاب می کنند و صحیح مطالعه می کنند، نه مدیران پایین دست صادقانه از علائق خود می گویند. 
نتیجه اش می شود چیزی شبیه به زن بابا یا پدر ناتنی...
نتیجه اصلا خوب نیست، قلب درست نمی زند، عشق پای کار نمی آید، همه زحمت می کشند اما آن موی باریک عشق که مثل چوب جادویی وسواس دارد و مثل هنرمند پیکره ساز است به مدد آن مدیر نمی آید که نمی آید. 
نتیجه اش همین می شود که استقلالی که ورزشگاه می ساخت و سالی یک جام می گرفت و سوم آسیا می شد، نه سازه ای می سازد، نه جام می گیرد و هر روز هم بر بدهی های قبلی اش با خرید بازیکنان مصدوم و گران که بعضا اصلا بازی نمی کنند و می روند و پولشان را می گیرند، بیشتر و بیشتر می شود. 
بله درست است، فوتبال در عصر مدرنیته صنعت است، اقتصاد است اما هنوز پاهایش روی شانه های علاقه هواداران قرارداد، علاقه و عشقی که اگر نباشد نه منچستر منچستر است و نه لیورپول لیورپول و نه استقلال و پرسپولیس، استقلال و پرسپولیسند!
برای این دو تیم باید مراقب عشق باشیم که چهره اش پیدا نیست!

ببینید:

شوخی جنجالی تاجگردون؛ پندار توفیقی پرسپولیسی بود!/ ویدیو

تگ ها


اخبار استقلال پرسپولیسی بودن پندار توفیقی پندار توفیقی استقلال پندار توفیقی پرسپولیسی پندار توفیقی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال