تیم های ایرانی و عربستانی؛ فقط در کشور ثالث!

روزنامه الیوم عربستان به نقل از منابع آگاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت که دیدارهای نمایندگان ایران و عربستان، در کشور بی طرف برگزار می شود....

به گزارش "ورزش سه"، با پایان مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، تکلیف تیم های صعود کننده به مرحله یک هشتم نهایی نیز مشخص شد که در این میان استقلال و تراکتور باید با نمایندگان عربستان دیدار کنند که مکان برگزاری این بازی، به یک سوال مهم برای هواداران تیم ها تبدیل شده است.


استقلال که به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شد، باید میزبان الهلال باشد و تراکتور هم مهمان النصری خواهد بود که در گروه چهارم صدرنشین شد. با این حال، از شب گذشته اخباری مبنی بر مکان برگزاری این دیدار در رسانه ها منتشر و اعلام شد که بازی های هر ۴ تیم در کشور بی طرف برگزار می شود.


اما شب گذشته موسی المعمر رئیس باشگاه النصر در گفتگویی اعلام کرده بود که به هیچ وجه راضی به برگزاری بازی با تراکتور در کشور ثالث نیست و آنها در استادیوم مرسول پارک ریاض از شاگردان خطیبی پذیرایی خواهند کرد و در این زمینه به هیچ وجه از حق و حقوق باشگاهش کوتاه نمی آید.


با این وجود، روزنامه الیوم عربستان در خبری اختصاصی اعلام کرد که این دو دیدار در کشور بی طرف برگزار می شود. الیوم به نقل از یک منبع آگاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت که AFC به هیچ وجه نظر قبلی خود مبنی بر برگزاری دیدارهای نمایندگان ایران و عربستان در کشور بی طرف را تغییر نمی دهد و دو دیدار استقلال در برابر الهلال و همچنین بازی النصر و تراکتور به طور قطع در یک کشور ثالث برگزار می شود.


البته در این میان، تیم های استقلال و النصر که به عنوان تیم های نخست از گروه های خود راهی مرحله یک هشتم نهایی شده اند، تنها می توانند کشور میزبان را انتخاب کنند که البته کشور مورد نظر باید واجد شرایط قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا را داشته باشد.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران عربستان سعودی فوتبال