تیم‌ها باید با پشتوانه وارد رقابت‌های لیگ برتر والیبال شوند

پیشکسوت والیبال گفت: تعداد تیم‌های لیگ برتر والیبال نمی‌تواند تعیین کننده کیفیت مسابقات باشد، بلکه پشتوانه و ثبات تیم ها مهم است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، رقابت های لیگ برتر والیبال اواسط شهریورماه آغاز به کار خواهد کرد و طبق اعلام رسمی دبیرکل فدراسیون، مسابقات با ۱۴ تیم برگزار خواهد شد.

حسینعلی مهرانپور پیشکسوت والیبال، درباره برگزاری رقابت های لیگ برتر والیبال با حضور ۱۴ تیم و تأثیر آن بر کیفیت مسابقات گفت: تیم هایی باید در مسابقات لیگ برتر والیبال شرکت کنند که پشتوانه خوبی داشته باشند. تیم های ریشه دار که در بُعد مدیریت، مسائل مالی، جذب بازیکن و مواردی از این دست توانایی داشته باشند. این مسائل است که می تواند بر کیفیت لیگ تأثیرگذار باشد.

پیشکسوت والیبال ادامه داد: اینکه تیم هایی از راه برسند و به صورت شخصی در مسابقات برای یک یا دو سال حضور یابند، لطمات بزرگی را به مسابقات لیگ و بازیکنان وارد خواهند کرد. تیم هایی باید در رقابت های لیگ شرکت کنند که پشتوانه قوی داشته باشند. بعضی از تیم ها با قول و وعده شهردار وارد مسابقات می شوند و پس از عملیاتی شدن وعده ها، از مسابقات کنار می کشند که این لطمه بزرگی به کیفیت لیگ و مسابقات وارد می کند.

وی تأکید کرد: بهتر است تیم هایی وارد رقابت های لیگ برتر شوند که دارای ثبات هستند. تعداد تیم ها نمی تواند تعیین کننده کیفیت لیگ باشد. نکته دیگر اینکه باید بازیکنان ملی پوش به صورت عادلانه در بین تیم ها پخش شوند. اینکه یک یا دو تیم ملی پوشان را جذب می کنند و از ابتدا، فینالیست های لیگ مشخص هستند، جذابیتی ندارد. بازیکنان جوان و مستعد زیادی در والیبال داریم که اگر به درستی در تیم ها تقسیم شوند، کیفیت لیگ را بالا می برند.

بیشتر بخوانید:

بلاتکلیفی ستاره ها؛ چرا معروف و غفور تیم ندارند؟

لیگ برتر والیبال ناگهان ۱۴ تیمی شد!

 

 

تگ ها


لیگ برتر والیبال تیم ملی والیبال ایران حسینعلی مهرانپور والیبال والیبال