تیم‌ها باید در شهر خودشان تمرین کنند/ داور می‌توانست قاطع‌تر باشد

رفسنجان - سرمربی تیم فوتبال سپاهان با انتقاد از انجام تمرینات برخی تیم‌های شهرستانی در تهران گفت: از دید من فوق العاده غیر حرفه‌ای است که یک تیم در شهر خودش تمرین نکند....

به گزارش خبرنگار مهر، محرم نویدکیا عصر سه شنبه پس از پیروزی تیمش مقابل مس رفسنجان اظهار کرد: بازی خوبی بود و دو قسمت داشت که یک قسمتش حاشیه‌ای بود و هر دو نیمکت می‌خواستند از تیم‌شان دفاع کنند و حواشی‌اش زیاد از حد شد.

وی افزود: ما اگر قوانین داوری را بهتر بدانیم شاید این اتفاقات جزئی دیگر رخ ندهد که بازی به جنجال کشیده شود و ۶-۷ دقیقه بازی ساکن شود. اما از لحاظ فوتبالی برخلاف دیگر بازی‌ها پانزده دقیقه اول را خوب شروع نکردیم و بازی را از دست دادیم و گل خوردیم.

وی ادامه داد: به مرور زمان بعد از جنجال‌هایی که اتفاق افتاد سعی کردیم بازی را کنترل و حفظ کنیم و در یکی از بهترین زمان‌های بازی یعنی در دقایق آخر نیمه اول گل زدیم و نیمه دوم بازی خیلی خوبی انجام دادیم.

نویدکیا افزود: برخلاف خیلی از بازی‌ها که در نیمه‌های دوم بازی را از دست می‌دادیم، امروز بازیکنان ما تا دقایق آخر سعی کردند بازی را کامل تحت کنترل داشته باشند. موقعیت‌های خیلی خوبی خلق شد و خیلی خوشحالم این بازی را با برد پشت سر گذاشتیم و سه امتیاز را گرفتیم.

سرمربی سپاهان در خصوص گلی که مس رفسنجان به ثمر رساند و داور آن را مردود اعلام کرد، اظهار کرد: من فقط دیدم داور با ناظر و بعد با داور چهارم صحبت کرد و بعد تصمیم گرفت رأی را عوض کند. من قبلاً هم گفتم که دلم نمی‌خواهد درباره داوری صحبت کنم. کارشناسان روی این صحنه‌ها بحث می‌کنند و مشخص می‌شود ما از داوری سود بردیم یا ضرر کردیم. اجازه دهید درباره این مسائل کارشناسان نظر دهند.

نویدکیا در همین زمینه ادامه داد: به نظرم بیشتر از این‌که راجع به فوتبال، ساختار، نوع بازی، سازماندهی و برنامه ریزی‌مان صحبت کنیم، داریم از مسائل حاشیه‌ای و داوری می‌گوئیم. اجازه دهید داوران کارشان را انجام دهند و اگر اشتباهی هم صورت گرفته باشد برای هر دو طرف بوده است.

وی بیان کرد: هم ما و هم مس می‌خواستیم از تیم‌مان حمایت کنیم و باز هم می‌گویم شاید یک مقدار قوانین را بلد نیستیم و به همین دلیل حاشیه‌ها خیلی زیاد شد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان عنوان کرد: نمی‌توانم بگویم داور بازی در حد این بازی نبود، بالاخره آن کسانی که می‌نشینند و بازی را می‌بینند باید جواب دهند و من فقط این را می‌توانم بگویم که داورها نباید اجازه دهند بحث‌ها اینقدر طولانی شود. نمی‌توانم قضاوت کنم داوری به نفع ما یا مس بود اما می‌توانم بگویم داور می‌توانست قاطع‌تر باشد و اجازه ندهد ۵،۶ دقیقه بازی متوقف و ساکت شود و این مساله به نظرم نقطه منفی داوری بود اما درباره بقیه مسائل کارشناسان نظر می‌دهند.

تمرین نکردن تیم‌ها در شهرهایشان غیرحرفه ای است

نویدکیا درباره مس رفسنجان نیز گفت: مس تیم خوبی است و اینکه بازیکنانش سعی می‌کنند در طول ۹۰ دقیقه ریتم تاکتیکی‌شان را تا آخر حفظ کنند، نشان می‌دهد که با برنامه ریزی خوبی به لیگ برتر رسیدند.

وی ادامه داد: مشکلات و عیب و ایرادهایی هم دارند اما باید به این اعتماد به نفس برسند که دیگر تیم ضعیف و قوی در فوتبال ایران وجود ندارد و هرکسی می‌تواند جایگاه خوبی به دست بیاورد.

نویدکیا بیان کرد: اگر بازیکنان مس تمرکزشان را روی گل دوم از دست نمی‌دادند و تجربه لیگ برتر داشتند شاید بهتر از ما کارشان را در این بازی پیش می‌بردند و باید تمرکزشان را حفظ می‌کردند. با پتانسیلی که در این شهر وجود دارد فکر می‌کنم روز به روز کارشان بهتر شود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اضافه کرد: با این‌که چهار تیم در تهران داریم اما هشت تیم در تهران تمرین می‌کنند و فقط در بازی‌های رسمی در شهرشان به میدان می‌روند و این معضل بزرگی برای فوتبال ما است.

وی ادامه داد: تیم‌ها باید در شهر خودشان تمرین کنند و با حس و حال مردم شهرشان زندگی کنند و انتقادها را به جان بخرند. از دید من فوق العاده غیر حرفه‌ای است یک تیم در شهر خودش تمرین نکند و اگر واقعاً می‌خواهیم فوتبال حرفه‌ای داشته باشیم باید ساختارهای‌مان را جوری درست کنیم که تیم‌های‌مان را در شهر خودمان نگه داریم تا با شرایط شهر ما وفق پیدا کنند.

تگ ها


تیم فوتبال سپاهان اصفهان لیگ برتر فوتبال ایران محرم نویدکیا