تیم کیروش ; فراتر از آسیا، خارج از شعار

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: ایران از همین حالا برای جام جهانی 2022 قطر آماده مبارزه است و ساختار و پی آن بنا نهاده شده است ......

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: ایران از همین حالا برای جام جهانی 2022 قطر آماده مبارزه است و ساختار و پی آن بنا نهاده شده است. حالا که تنها حضور در جام جهانی تمام رویای مان نیست می توانیم برای ساختن آینده ای روشن تر از این نیز نقشه کشید. اکنون تیم ملی بازیکنانی در اختیار دارد که جملگی زیر 25 سال سن دارند. از بیرانوند، محمدرضا اخباری و پور علی گنجی گرفته تا میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، علی کریمی، مهدی ترابی، احسان پهلوان، سردار آزمون و علیرضا جهانبخش. آیا به آینده این تیم نباید امیدوار بود. اینها نمی توانند حداقل یک قهرمانی جام ملت ها و یک صعود از مرحله گروهی جام جهانی برای فوتبال ایران به دست بیاورند؟

ایران ورزشی- بر خلاف صعود های قبلی تیم ملی به جام جهانی، این بار شاگردان کی روش با اقتداری مثال زدنی زودتر از سایرین خودشان را به روسیه رساندند و پس از برزیل به عنوان دومین تیم حاضر در این رقابت ها نام خودشان را ثبت کردند. دوشنبه شب صدای بوق ماشین ها و جشن های خیابانی، شبی زیبا به گستردگی تمام ایران را حکایت می کرد که تا پاسی از شب مردم را شادمان و خرسند نشان می داد. اگرچه با کیفیت تیم کارلوس کی روش می توانیم این وعده را به خود بدهیم که در دیدارهای بزرگتر و در طول مسابقات جام جهانی نیز می توانیم به جشن های خیابانی پرداخته و فارغ از مشکلات مان به عشق بازی با فوتبال و پرچم سه رنگمان بپردازیم.
فراتر از آسیا، خارج از شعار

صعود ملی پوشان کشورمان رنگ و بوی دیگری داشت و شادی و خوشحالی آن نه از سر هیجان و آدرنالین ترشح شده به خاطر پیروزی های لحظه آخری، بلکه با اقتدار و غرور همراه بود. اکنون نه تنها در حرف و بلکه در عمل نیز شاهدیم که حریفان آسیایی در برابر تیم ملی ایران حرفی برای گفتن ندارند و نه تعداد گل های آنها را، بلکه تعداد حمله های محدود آنها و شوت های به دروازه مان را می شماریم. همانطور که رسانه های خارجی پیرامون خبر صعود تیم ملی به جام جهانی نوشته اند: «کارلوس کی روش تیم ملی فوتبال ایران را به یک ماشین پیروزی تبدیل کرده است. همه می دانستند که پیروزی برای فوتبال ایران نزدیک است و در حال حاضر آنها به این مهم دست یافته اند. تیم ملی ایران هنوز در این رقابت ها گلی دریافت نکرده است و دروازه اش در تمامی این هشت بازی بسته نگه داشته شده است. در حالی که کار دفاعی در فوتبال آسیا از استاندارد بالایی برخوردار نیست، تیم ملی فوتبال ایران توانسته است به یک دستاورد مهم در این زمینه برسد.»
آینده روشن است

ما اکنون نسلی جوان را در اختیار داریم که می توانیم برای آرزوهای بزرگترمان مانند صعود از مرحله گروهی جام جهانی و یا قهرمانی در رقابت های جام ملت های آسیا روی آنها حساب باز کنیم؛ تیمی که از همین حالا برای جام جهانی 2022 قطر آماده مبارزه است و ساختار و پی آن بنا نهاده شده است. حالا که تنها حضور در جام جهانی تمام رویای مان نیست می توانیم برای ساختن آینده ای روشن تر از این نیز نقشه کشید. اکنون تیم ملی بازیکنانی در اختیار دارد که جملگی زیر 25 سال سن دارند. از بیرانوند، محمدرضا اخباری و پور علی گنجی گرفته تا میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، علی کریمی، مهدی ترابی، احسان پهلوان، سردار آزمون و علیرضا جهانبخش. آیا به آینده این تیم نباید امیدوار بود. اینها نمی توانند حداقل یک قهرمانی جام ملت ها برای فوتبال ایران به دست بیاورند؟
اتحاد؛ رمز موفقیت ملی

اقتدار تیم ملی و عملکرد تحسین برانگیز آن باعث شده تا حتی منتقدان سرمربی پرتغالی تیم ملی به تحسین از تیم او بپردازند و برای حمایت از تیم ملی ایران و برای حضور موفق در روسیه دست دوستی به سمت سرمربی تیم ملی دراز کنند. نخستین واکنش ها از سوی امیر قلعه نویی بود که در پیامی با تشکر از کی روش عنوان کرد: «اتحاد ما ایرانیان در فوتبال و هر عرصه ای می تواند شگفتی ساز شود . تا روز آغاز جام جهانی، همه در مسوولیت های مختلف تلاش می کنیم تا نام ایران در روسیه سرفراز شود. زنده باد ایران و فوتبال ایران.»

سرمربی تیم ملی از لزوم اتحاد در فوتبال ایران گفت. اینکه آرزو دارد با این صعود به جام جهانی ایران بتواند اتحادی داشته باشد و همه در کنار هم باشند و یاد بگیرند اگر نظرات متفاوتی دارند به هم احترام بگذارند و فوتبال ایران را به جلو حرکت بدهند. لزوم این اتحاد در آستانه رقابت های جام جهانی و حمایت از برنامه های کی روش، همچنین دوری از هر گونه حاشیه در اطراف تیم ملی اصلی مهم برای موفقیت در روسیه است که برای تحقق آن «فوتبالی» های ایران پا پیش گذاشته اند. تیم ملی باید در آرامش آماده حضوری قدرتمند در جام جهانی شود. با بازیکنانی که در اختیار داریم، صعود از مرحله گروهی چندان دور از دسترس نخواهد بود.
آماده سازی مطلوب؛ عملیات ویژه

تیم ملی ایران با صعود زودهنگام خود می تواند برنامه آماده سازی بهتری نسبت به سایر تیم های آسیایی در برنامه خود بگنجاند و این اتفاق با هماهنگی همه مسوولان و تامین منابع مالی آن امکان پذیر است. همانطور که معاون اول رییس جمهوری قول حمایت کامل از تیم ملی را در برابر رسانه ها داد، بازی های دوستانه نیز می تواند نقش تاثیر گذاری داشته باشد و از هم اکنون دیدار تیم های ایران و روسیه در مهرماه برنامه ریزی شده است؛ دیداری که می تواند صلابت ملی پوشان را در برابر میزبان جام جهانی محک بزند. البته فقط نباید به روسیه بسنده کنیم. ایران با قدرتی که در فوتبال آسیا به دست آورده، می تواند حریفان قدرتمند را برای انجام بازی تدارکاتی ترغیب کند و این یعنی همان اقتداری که درباره اش گفتیم.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال