تیم کی‌روش مهاجمان بی رحم‌تر می خواهد

طبق افکار کارلوس کیروش، تیم ملی ابتدا به داشتن انسجام در خط دفاعی میاندیشد و سپس برای طراحی حمله اقدام می‎کند و همین استراتژی یعنی مهاجمان تیم ملی باید حداکثر فرصتطلبی را از حداقل موقعیتهای ایجاد شده داشته باشند؛ اتفاقی که شب گذشته رخ نداد ......

  طبق افکار کارلوس کی‌روش، تیم ملی ابتدا به داشتن انسجام در خط دفاعی می‌اندیشد و سپس برای طراحی حمله اقدام می‎کند و همین استراتژی یعنی مهاجمان تیم ملی باید حداکثر فرصت‌طلبی را از حداقل موقعیت‌های ایجاد شده داشته باشند؛ اتفاقی که شب گذشته رخ نداد. در دیدار برابر ونزوئلا اما کی‌روش سعی کرد تا شکل بازی تیم ملی را به ارائه فوتبال مالکانه تغییر دهد و در پایان تیم او که معمولا مالکیت کمتری به خصوص در مقابل رقیبان قدرتمند دارد، 61 درصد مالکیت توپ ثبت کرد.

تیم ملی در شرایطی برابر ونزوئلا به تساوی یک بر یک دست یافت که طبق آمار متریکا 450 پاس با دقت 78 درصدی ارسال کرد. پاس‌هایی که به طراحی 17 حمله و 13 شوت به چارچوب منجر شد، اما جالب اینکه از 17 شوت بازیکنان تیم ملی تنها 5 شوت در چارچوب بود و از 7 شوتی که ونزوئلایی‌ها زدند، 4 ضربه در قاب دروازه قرار گرفت.

آمار بیانگر این موضوع است که حداقل شب گذشته مهاجمان تیم ملی آمادگی خوبی نداشتند یا شاید هم تغییر سیستمی که کی‌روش پس از جام جهانی در حال تمرین کردن آن است، (انتقال از بازی غیرمالکانه به مالکانه که باید مقابل تیم‌هایی مانند یمن، ویتنام و عراق در دستور کار قرار بگیرد) هنوز برای بازیکنان و به خصوص مهاجمین که عادت دارند روی ضدحملات و با سرعت بالا از فضاهای ایجاد شده استفاده کنند، جا نیفتاده است.

کارلوس کی‌روش شب گذشته در کنفرانس پس از بازی به بازیکنان تیم ملی هشدار داد که باید خود را به سطح مورد نظر او برسانند و شاید برخی مهاجمان تیم ملی هم در دایره بازیکنانی که از نظر سرمربی تیم ملی عملکرد خوبی نداشته‌اند، قرار داشته باشند. در مقابل ونزوئلا طارمی، آزمون و انصاری‌فرد موقعیت‌هایی برای گلزنی داشتند که با بی‌دقتی از دست رفت ولی کی‌روش می‌خواهد آنها بدانند که از دست رفتن موقعیت‌های مشابه در جام ملت‌های آسیا می‌تواند به قیمت از دست رفتن جام تمام شود.

تگ ها


ایران فوتبال