ثروتمندترین بازیکن دنیا همبازی علیپور در ماریتیمو

باشگاه پرتغالی ماریتیمو اعلام کرد فائق بولکیا از اعضای خانادن سلطنتی برونئی که از او به عنوان ثروتمندترین بازیکن دنیا یاد می‌شود را به خدمت گرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه پرتغالی ماریتیمو اعلام کرد فائق بولکیا که از او به عنوان ثروتمندترین بازیکن حال حاضر دنیا یاد می‌شود را به خدمت گرفته است. بولکیا سابقه بازی در لسترسیتی را دارد و کاپیتان تیم ملی بروئنی است. ثروت فائق که ۲۰ میلیارد دلار برآورد شده ناشی از نسبت او با خاندان سلطنتی بروئنی است. فائق برادر جعفر بولکیا ولیعهد بروئنی و برادر حسن البولکیا سلطان این کشور است که یکی از ثروتمندترین مردان دنیا به حساب می‌آید.

فائق ۲۲ساله پیش از این مدتی در انگلیس به فوتبال بازی کردن اشتغال داشته و در سال ۲۰۱۶ به لسترسیتی پیوسته. البته او هرگز در بازیهای رسمی برای لستر به میدان نرفته بود. او حالا بازیکن ماریتیمو است و امیدوار است بتواند در لیگ پرتغال بازی کند.

اعلام رسمی باشگاه موریتیمو درباره جذب فائق بولکیا

بولکیا بعد از امضای قرارداد با ماریتیمو گفت: " اینجا برای ادامه دادن به فوتبال من بهترین جا است".

فائق بولکیا متولد لس آنجلس در آمریکا است ولی در نوجوانی برای ادامه تحصیلاتش به انگلیس رفته و اولین فعالیت فوتبالی اش پیوستن به آکادمی ساوتهمپتون در سال ۲۰۰۹ بوده است.

عموی فائق، سلطان بروئنی و یکی از ثروتمندترین مردان دنیا است

فائق سپس به تیم ملی کشورش برونئی پیوسته و شش بازی برای این تیم انجام داده. اولین و تنها گل ملی او در سال ۲۰۱۶ مقابل لائوس به ثمر رسیده. عده‌ای معتقدند حضور او در تیمهایی مثل لستر و حالا ماریتیمو نه به دلیل کیفیت فوتبالی بلکه به دلیل ثروت بالا خاندان سلطنتی بروئنی است.

تگ ها


ماریتیمو