ثروتمندترین ورزشکار بریتانیا چه کسی است؟

لوئیس همیلتون راننده معروف فرمول یک ثروتمندترین ورزشکار بریتانیا به حساب می آید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پایگاه خبری ساندی تایمز از ثروتمندترین ورزشکار کشور انگلیس رونمایی کرد. نکته جالب توجه اما به این موضوع مربوط می شود که این عنوان به یک فوتبالیست انگلیسی نسبت داده نمی‌شود چرا که قهرمان شش دوره رقابت های فرمول یک یعنی لوئیس همیلتون ثروتمندترین ورزشکار بریتانیا به حساب می‌آید.

لوئیس همیلتون با ثروتی بالغ بر ۲۲۴ میلیون پوند ثروتمندترین ورزشکار بریتانیایی به حساب می آید. او در سال ۲۰۱۸ قراردادی به ارزش ۴۰ میلیون پوند با کمپانی مرسدس بنز امضا کرد؛ موضوعی که به طور قطع در تصاحب این عنوان توسط او تاثیر بسزایی داشته است.

روری مک ایلروی که در ماه فوریه برای نخستین بار از سال ۲۰۱۵ به صدر جدول رده بندی های جهانی گلف بازگشت، دومین ورزشکار ثروتمند انگلیس به حساب می‌آید. ثروت او چیزی حدود ۱۷۰ میلیون پوند تخمین زده شده است.

بعد از این دو نفر اما نوبت به یک فوتبالیست می رسد. گرت بیل ستاره ولزی رئال مادرید که دستمزد هفتگی ۳۵۰ هزار تومان از لوس بلانکوس دریافت می‌کند، سومین مرد پولدار بریتانیا به حساب می آید. درآمد خالص این بازیکن چیزی حدود ۱۱۴ میلیون پوند برآورد شده است.

بعد از گرت بیل، قهرمان بوکس یعنی آنتونی جاشوا با ۱۰۷ میلیون پوند درآمد خالص، در جایگاه چهارم به این لحاظ قرار دارد. همچنین ستاره منچسترسیتی یعنی رحیم استرلینگ در جمع ۱۰ نفر ابتدایی این لیست مشاهده می‌شود.

بیشتر بخوانید:
تلاش الدحیل برای خرید دوستاره کنونی چلسی
چاقو خوردن ستاره تاتنهام در قرنطینه
بازگشت گواردیولا به بارسلونا بعید است

تگ ها


لوئیس همیلتون اتومبیل رانی رحیم استرلینگ تیم ملی انگلیس گرت بیل فوتبال جهان رئال مادرید فوتبال