ثوری:مجمع فدراسیون بوکس با نهایت شفافیت برگزار شد

رئیس فدراسیون بوکس گفت: با توجه به قابلیت‌های بچه‌ها از کسب سهمیه در مسابقات گزینشی جهانی ناامید نیستم و امید داریم در فرانسه نیز موفق به کسب یک یا دو سهمیه دیگر شویم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دبیر سابق فدراسیون بوکس کارمند وزارت ورزش و جوانان است، قرار شد در نامه‌ای از ایشان درخواست شود که هر چه زودتر برای تسوبه حساب  این وام اقدام کند. در سایر موارد تمام گزارش‌ اعزام‌ها، گردش مالی، درآمدها و پرداخت‌ها مورد تصویب ۱۰۰ درصدی اعضای مجمع قرار گرفت و خوشختانه مجمع با نهایت شفافیت برگزار شد.

رئیس فدراسیون بوکس در خصوص تمجید علی‌نژاد، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان از عملکردش گفت: علی‌نژاد مدیری از جنس ورزش است و باتوجه به سابقه ریاست فدراسیون رزمی ووشو که قرابتی نزدیک به بوکس دارد، کاملا شرایط فدراسیون را به نحو شایسته‌ای درک می‌کند. اگر عملکرد دو سال و نیم من در فدراسیون را بررسی کنید متوجه می‌شوید که با توجه به مشکلات تنها ۸، ۹ زمان مفید برای کار کردن داشتم.

ثوری در پاسخ به این سوال که اعلام زمان برگزاری مسابقات رشته‌های المپیکی برگزاری این رویداد را قطعی خواهد کرد، گفت: دنیا در حال تلاش است که بحران ایجاد شده را پشت سر بگذارد و دو راه حل نیز برای این موضوع وجود دارد. اگر قرار است کرونا در دنیا ماندگار باشد باید راهکاری از سوی دنیا برای ادامه فعالیت‌ها اتخاذ شود. از طرفی دانشمندان بزرگ دنیا در حال تلاش برای کشف واکنس این بیماری است که  خوشبختانه جسته و گریخته نیز خبرهای خوبی در این مورد شنیده می‌شود.

رئیس فدراسیون بوکس خاطر نشان کرد: IOC و سازمان بهداشت جهانی با یکدیگر هماهنگ هستند و حتما با توجه به پیش‌بینی‌ها زمان برگزاری رویداد المپیک در سال آینده اعلام شده است، البته زمان برگزاری مسابقات گزینشی جهانی المپیک بوکس نیز مشخص ضد و قرار است این مسابقات در اردیبهشت سال آینده در فرانسه برگزار شود. با توجه به قابلیت‌های بچه‌ها از کسب سهمیه در مسابقات گزینشی جهانی ناامید نیستم و امید داریم در فرانسه نیز موفق به کسب یک یا دو سهمیه دیگر شویم.

ثوری در خصوص راهکارهای آغاز تمرینات رشته‌های رزمی گفت: در مجمع فدراسیون بوکس از طرف من و علیرضا استکی، سرمربی تیم ملی به این موضوع پرداخته شد. همچنین در جلسه رؤسای فدراسیون‌ها در ماه گذشته نیز پیشنهاد دادم که اگر به یقین برای برگزاری المپیک رسیدیم، می‌توانیم مجموعه ورزشی انقلاب را به صورت محیط ایزوله در اختیار ورزشکاران المپیکی قرار بدهیم. علی‌نژاد در مجمع به این موضع اذعان کرد، اما اعتقاد داشت انجام این کار از حالا زود است و  باید در چهار، پنج  ماه منتهی به برگزاری مسابقات صورت بگیرد.

وی در پایان در خصوص برگزاری مسابقات انتخابی برای مشخص شدن ترکیب اعزامی به مسابقات گزینشی جهانی عنوان کرد: بعد از پایان مسابقات گزینشی المپیک در در اردن دیگر نفرات آن تیم به غیر از شاهین موسوی و دانیال شه‌بخش ملی‌پوش نیستند. ملاک ما آماده‌ترین نفرات هستند و امکان دارد در این مدت ورزشکارانی برای حضور در تیم ملی خود را آماده کرده باشند.

رئیس فدراسیون بوکس در پایان گفت: یک سال پیش کسی از شه‌بخش چیزی نمی‌دانست و همه در این وزن سجاد محمدپور را می‌شناختند اما این جوان در این مدت با برتری مقابل محمدپور به تیم ملی راه یافت و موفق به کسب سهمیه المپیک شد و نشان داد حتی قابلیت مدال المپیک را دارد. چه بسا در مدت باقی مانده بوکسورهای دیگری به این قابلیت برسند که از ۶ ملی‌پوش تیم ملی در مسابقات اردن در سطح بالاتری قرار داشته باشند و در قالبت تیم ملی قرار بگیرند. به عنوان نظر مشورتی این موضوع را با استکی مطرح و او از این مسئله استقبال کرد و قطعا آماده‌ترین نفرات به فرانسه اعزام خواهند شد.

بیشتر بخوانید:
رقابت ایران با تایلند و کویت برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا
مساعد شدن شرایط اردویی کمانداران با افتتاح خوابگاه آزادی
تعطیلی کرونایی و آینده‌ای مبهم برای کشتی/ چاره‌ای جز صبر نیست 

تگ ها


بوکس منهای فوتبال بوکس