جادوی ۲۳ و ۲۴؛ به یاد کوبی، با دستان لبران

هفدهمین قهرمانی لیکرز آن هم بعد از یک دهه وقفه تنها با شاهکار لبران جیمز و به یاد کوبی برایانت فقید می توانست رقم بخورد.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، تنها ۲۶ روز از سال ۲۰۲۰ میلادی گذشته بود که خبری تلخ نه تنها هواداران لیکرز بلکه، کل ورزش دنیا را شوکه کرد. کوبی برایانت، اسطوره بسکتبال آمریکا و البته باشگاه لس آنجلس لیکرز در یک سانحه هوایی به همراه دخترش درگذشت. لبران جیمز که حالا خودش به عنوان یک اسطوره در بسکتبال آمریکا و البته در میان هواداران لیکرز شناخته می شود، از همان روز به همراه هم تیمی هایش عزم خود را جزم کرد تا لیکرز را بعد از یک دهه به قهرمانی در NBA برساند و آن را تقدیم به کوبی برایانت فقید کند. 


این اتفاق بعد از یکی از طولانی ترین فصل های تاریخ NBA بامداد امروز بالاخره رخ داد. لس آنجلس لیکرز با شکست دادن میامی بعد از ۱۰ سال توانست قهرمانی در NBA را جشن بگیرد تا هواداران یک شب رویایی را در خیابان های لس آنجلس سپری کنند؛ هوادارانی که عکس لبرون جیمز را در کنار کوبی برایانت به عنوان دو اسطوره قبلی و فعلی تیمشان در دست داشتند.


حضور لبران جیمز به عنوان پادشاه NBA بدون شک هر تیمی را می تواند به مدعی اول قهرمانی تبدیل کند؛ بازیکنی که در ۱۰ سال اخیر ۹ بار حضور در فینال را تجربه کرده و حالا با سومین تیم مختلف به قهرمانی در NBA رسیده است. بدون شک اما طعم این قهرمانی برای جیمز هم خاص بود: "با لیکرز بزرگ و به یاد کوبی فقید"

لبران جیمز برای چهارمین بار عنوان MVP فینال NBA را از آن خود کرد تا در مراسم اهدای جام به این شکل عدد ۴ را به دوربین ها نشان دهد


چه دانک های فوق العاده روی سبد حریف و چه عملکرد استثنایی دفاعی لیکرز در فینال که باعث شد تعداد گل های میامی حتی به سه رقمی هم نشود، همه مدیون حضور لبران جیمز بود که با تمام وجود جنگید تا لیکرز بعد از ۱۰ سال بالاخره هفدهمین قهرمانی خود در NBA را تجربه کند.


پادشاه البته بعد از کسب چهارمین عنوان MVP فینال NBA هم تیمی های خود را هم ستایش می کند: «اینجا کنار هم‌تیمی‌هایم احساسات باورنکردنی و بسیار خوبی داشتم. من به هواداران تبریک می‌گویم و امیدوارم همیشه به آنها احترام گذاشته شود. زمانی که قرار باشد در یک رقابت حضور داشته باشم، جسم و روحم را همراه هم می‌سازم.  طی ۷ سال گذشته همواره تلاش کردم که بیشتر از آنکه به دیگران فشار بیاورم، خودم را تحت فشار بگذارم. باید بگویم که به تمام هم‌تیمی‌های و افتخار می‌کنم.»


جیمز البته در بخش پایانی صحبت خود کمی وارد حوزه سیاست شده و می گوید: «حضور همه تیم‌ها، بازیکنان، کادر فنی و دیگر عوامل تیم‌ها در این حباب اتفاق منحصر به فردی بود. فکر می‌کنم هرکسی اینجا حضور داشت یک صدا برای مردم آمریکا بود.»


حالا پیراهن شماره ۲۳ لبران جیمز هم در کنار شماره های ۸ و ۲۴ کوبی برایانت تا ابد در ذهن هواداران لیکرز باقی می ماند.

تگ ها


بسکتبال آمریکا لبران جیمز