جاد ترامپ، فاتح مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان

جاد ترامپ با غلبه بر جان هیگینز قهرمان جهان شد...

جادرنات، توانست با اقتدار فاتح چهل و سومین دوره مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان شود.

به گزارش خبرنگار مدال، مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان، آخرین و بی‌شک مهم‌ترین تورنومنت تور حرفه‌ای اسنوکر در فصل جاری، امروز در تئاتر کروسیبل در شفیلد انگلیس، با قهرمانی جاد ترامپ، ستاره ۲۹ ساله‌ اسنوکر جهان، به پایان رسید. در فینال این مسابقات جاد ترامپ انگلیسی، با نمایشی فوق‌العاده و برتر، توانست جان هیگینز کهنه‌کار با سابقه ۴ عنوان قهرمانی جهان را شکست داده و برای اولین بار این عنوان را به کلکسیون افتخاراتش اضافه کند. این چهارمین و البته بزرگ‌ترین عنوان قهرمانی ترامپ در فصل جاری محسوب می‌شود.

جان هیگینز اسکاتلندی، فینالیست ۳ دوره اخیر این رقابت‌ها، در سال ۲۰۱۱ با غلبه بر ترامپ چهارمین عنوان قهرمانی خود در این مسابقات را به دست آورد و این دیدار با وجود انگیزه‌های بالای ترامپ، از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و در مجمع ۱۱ برک بالای ۱۰۰ به ثبت رسید که در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید. ترامپ در دورهای قبل موفق شده بود تپچایا اون‌نوه، دینگ جونهوی، استیفن مگوایر و گری ویلسون را شکست داده و راهی فینال شود. از جمله شگفتی‌های این مسابقات، شکست رانی اوسالیوان افسانه‌ای مقابل گری کیهیل تنها بازیکن آماتور حاضر در این رقابت‌ها بود.

ترامپ، مرد شماره ۳ رنکینگ جهانی، با پیروزی ۱۸ - ۹ مقابل هیگینز، علاوه بر کاپ مشهور قهرمانی این مسابقات، جایزه ۵۰۰ هزار پوندی را نیز از آن خود کرد. جایزه ۲۰۰ هزار پوندی نایب قهرمانی و بالاترین برک این مسابقات نیز به جان هیگینز رسید که مقابل دیوید گیلبرت  برک ۱۴۳ را به ثبت رسانده بود. ترامپ همچنین با این قهرمانی، به اولین بازیکن تاریخ اسنوکر بدل شد که در یک فصل بیش از یک میلیون پوند از جوایز مسابقات، درآمد کسب می‌کند.

تگ ها


مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان جاد ترامپ جان هیگینز رانی اوسالیوان اکستریم اسپورتس