جاسم بن حمد؛ از علیپور تا عبدی با گلهای طلایی

در صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا بار دیگر ردپای بازیکنی از روستای قراخیل دیده می‌شود....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از دو سال بار دیگر پرسپولیس موفق به صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا شد. جایی که در فصل ۲۰۱۸ و علیرغم تمام مشکلات، کمبود بازیکنان و محرومیت نقل و انتقالات این پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ بود که موفق به صعود تاریخی به فینال شد.

اینبار هم سرخ‌ها و البته با هدایت یحیی گل محمدی بعد از دو فصل بار دیگر توانستند صعود به فینال را بچشند. نکته جالب توجه گلزنی دو مهاجم قراخیلی پرسپولیس و دستیابی به سهمیه حضور در فینال بود.

در سال ۲۰۱۸ که بازی‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شد، شاگردان برانکو ایوانکوویچ که البته به دلیل محرومیت از جایگاه ویژه عملکردش را تحت نظاره نشسته بود، با گل دقایق پایانی علی علیپور در استادیوم جاسم بن حمد موفق به شکست حریف شدند و در بازی برگشت نیز با تساوی یک یک راهی فینال شدند.

در سال ۲۰۲۰ نیز آنها در شرایطی گام به این استادیوم گذاشته بودند که ساعاتی قبل از بازی با خبر محرومیت عیسی آل کثیر به عنوان برترین گلزن خود در شوک فرو رفته بودند. این موضوع باعث شد تا یحیی گل محمدی اینبار به مهدی عبدی اعتماد کند. مهاجم جوان و قراخیلی سرخپوشان که اینبار جور علی علیپور که پیش از این مسابقات از تیم جدا شده بود را کشید و توانست تیمش را به گل تساوی برساند و در نهایت سرخ‌ها با پیروزی در ضربات پنالتی راهی مرحله بعدی شوند.

تگ ها


ماریتیمو پرسپولیس تهران علی علیپور مهدی عبدی