جالبترین کنفرانس مطبوعاتی هفته در اصفهان(عکس)

سرمربی سپاهان در بخشی از مصاحبه مطبوعاتی‌اش پیش از مسابقه دست روی نکته جالبی گذاشت : موتورسوارانی که اتوبوس سپاهان را اسکورت می‌کنند....

به گزارش "ورزش سه"، چند سال پیش بود که به دلیل برگزاری بازی های سپاهان در ورزشگاه فولادشهر برخی از هوادارن سپاهان که با موتور مسیر اصفهان تا فولادشهر را طی می‌کردند، با صدمات جبران ناپذیری مواجه شدند و حتی جانشان را از دست دادند و به همین دلیل هم بود که علیرضا مرزبان مربی وقت باشگاه سپاهان که این روزها دوباره به کادر فنی این تیم بازگشته، پس از قهرمانی مسیر فولادشهر تا اصفهان را پیاده طی کرد.


از سال ۱۳۹۵ و با بهره‌برداری از ورزشگاه نقش جهان، این مسیر طولانی از نقشه باشگاه و هواداران سپاهان پاک شد؛ با این حال محرم نویدکیا همچنان نگران هوادارانی است که این روزها در بازی‌های خانگی سپاهان با موتور مقابل هتل کوثر اصفهان تجمع می‌کنند و با اتوبوس تیم تا ورزشگاه همراه می‌شوند.


بخش از مصاحبه محرم نویدکیا در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر شهرخودرو به همین موضوع اختصاص داشت و او در پاسخ به سوالی در مورد هواداران این تیم، اینطور حرف‌های خود را برای مطرح کردن یک درخواست از آنها آغاز کرد:« این را می خواستم آخر مصاحبه بگویم ولی حالا که شما سوال کردید، پاسخ می دهم. دو هفته پیش هم قبل از بازی پیکان هواداران به ما محبت کردند و جلوی هتل آمدند و تا استادیوم همراه تیم بودند.»


محرم که محبوبیت فراوانی میان هواداران سپاهان دارد، سپس با اشاره به اینکه آنها را درک می‌کند ولی به سه دلیل نباید مقابل هتل تجمع کنند و سپس اتوبوس تیم را همراهی کنند، ادامه داد:« من خیلی دوستشان دارم ولی باید موضوعاتی را به آنها بگویم. سه موضوع وجود دارد. یکی بحث مربوط به ویروس کرونا است. الان می بینید که چه اتفاقات ناگواری می افتد. هیچ فوتبالی و هیچ برد و باختی ارزش این را ندارد که کسی خدایی ناکرده یک نفر این مریضی را بگیرد.»


بخش بعدی حرف های نویدکیا در مورد حوادث احتمالی در مسیر هتل تا ورزشگاه بود و گفت:« موضوع دوم هفته قبل مسیر را که می رفتیم، دو موتورسوار مقابل اتوبوس بودند که در یکی از پیچ ها در اتوبان یکی از آنها سُر خورد و دو تای آنها زمین خوردند. خدا را شکر چون سرعتشان کم بود، بلند شدند و دوباره راه افتادند. یک درصد به این باید فکر کنند که اگر خدایی ناکرده اتفاق بدی بیفتد؛ بعد یک عمر هم ما پشیمان می شویم و هم خودشان و خانواده هایشان.»


نویدکیا در ادامه به بحث فنی این رفتار هواداران سپاهانی و تاثیری که در عملکرد تیم دارد نیز پرداخت و از آنها خواست که در بازی با شهرخودرو این کار را تکرار نکنند:« از نظر حرفه ای هم مسیری که ما باید ۲۰ دقیقه‌ای برویم را ۵۵ دقیقه در راه بودیم. این برای تیم من حس خوبی ندارد. بازیکن من دیر به استادیوم می رسد و استرس هم می گیرد که یکی از موتورسوارها خدایی ناکرده زمین بخورد. من می دانم چه حسی نسبت به تیمشان دارند و سال های سال اینجا بوده ام و این مسائل را درک می‌کنم ولی از آنها خواهش می کنم اگر واقعا تیمشان را دوست دارند، به خاطر سه دلیلی که گفتم، رعایت کنند و از خانه انرژی هایشان را برای ما بفرستند و ما هم سعی می کنیم در زمین بازی با تمام وجود بازی کنیم تا خوشحال شوند.»

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان محرم نویدکیا