Banner

جام‌جهانی بسکتبال؛ تعیین تکلیف تیم‌های صعودکننده به مرحله یک هشتم

در روز ششم مسابقات جام‌جهانی بسکتبال که در کشور چین برگزار می‌شود، 16 تیم راه‌یافته به مرحله بعد این رقابت‌ها مشخص شدند....

به گزارش مدال، در روز آخر مرحله گروهی این مسابقات، جمهوری چک با عملکردی عالی موفق به شکست ترکیه شد تا به همراه آمریکا به مرحله دوم راه یابد. جمهوری چک برای اولین بار در جام جهانی بسکتبال شرکت می کند و با این حال توانست به جمع 16 تیم برتر برسد. آمریکا نیز بعد از دیدار نزدیک و نفس گیری که مقابل ترکیه داشت، در دیدار آخر خود، ژاپن را در هم کوبید تا ثابت کند که هنوز هم از مدعیان جدی این رقابت ها است.

گروه F با درخشش MVP لیگ NBA همراه بود. جایی که یانیس آنته توکومپو با عملکردی فوق العاده به یونان کمک کرد تا از سد نیوزلند بگذرد و به مرحله دوم راه یابد. در دیگر دیدار این گروه، برزیل عملکرد بسیار خوب این دوره خود را ادامه داد و در روزی که مونته نگرو کمتر از 15 دقیقه از نیکولا ووچویچ بهره برد، موفق به شکست 73-84 این تیم شد. بازی با برتری مونته نگرو شد اما کوارترهای دوم و سوم متعلق به برزیل بود و همین دو کوارتر برای برتری شاگردان الکساندر پتروویچ کافی بود. برزیل حال با خیال راحت تری نسبت به یونان به مصاف آمریکا و جمهوری چک خواهد رفت. 

تکلیف گروه G از قبل مشخص شده بود و تنها تعیین سرگروه این گروه مانده بود که در جدال فرانسه و جمهوری دومنیکن مشخص شد. فرانسه در دیداری که کاملا به آن مسلط بود، توانست دومنیکن را شکست دهد و خود را آماده جدال های سخت مرحله بعد کند. دومنیکن که در دو بازی گذشته نمایش خوبی از خود نشان داده بود، در این بازی هیچ حرفی برای گفتن نداشت. تقابل آلمان و اردن نیز با پیروزی راحت 62-96 آلمان همراه بود. موتور ژرمن ها دیر روشن شد و این پیروزی، عملا هیچ تاثیری روی سرنوشت آنها نمی گذارد. 

 

می رسیم به گروه آخر، یعنی گروه H. تکلیف این گروه نیز از قبل مشخص شده بود، اما تقابل استرالیا و لیتوانی برای تعیین سرگروهی بسیار جذاب بود. دیداری که با برتری استرالیا شروع شد و سپس این لیتوانی بود که اختلاف ایجاد شده را کم کرد، اما در نهایت پتی میلز و یاران، موفق به شکست حریف سرسخت خود شدند تا به عنوان سرگروه به دور بعد برسند و آماده تقابل با فرانسه و جمهوری دومنیکن شوند. در دیدار تشریفاتی این گروه نیز کانادا با نتیجه 60-82 موفق به شکست سنگال شد. ستاره کانادا در این دیدار کوری جوزف بود که در نهایت 24 امتیاز کسب کرد. کانادا که به رهبری نیک نرس در این مسابقات حضور یافته است، بدون بهترین بازیکنان خود آمده است و اگر با تمام قوا در این دوره ظاهر می شد، حرف های زیادی برای گفتن داشت.

 

بیشتر بخوانید:

جام جهانی بسکتبال/ حدادی: خدا ما را دوست داشت

تگ ها


جام جهانی بسکتبال نتایج جام جهانی بسکتبال مسابقات جهانی بسکتبال نتایج بسکتبال بسکتبال