Banner

جام جهانی بسکتبال؛ شکست ایران برابر اسپانیا/ امید به صعود با شکست چین

تیم‌ملی بسکتبال کشورمان در آخرین دیدار مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۹ چین به مصاف تیم پرقدرت اسپانیا رفت و این دیدار با نتیجه ۶۵ – ۷۳ به سود اسپانیایی‌ها به پایان رسید...

به گزارش مدال، آخرین بازی مرحله گروهی بسکتبال ایران در جام جهانی در برابر اسپانیا برگزار شد. ایران بعد از دو شکست تلخ برابر پورتوریکو و تونس، برای اعاده حیثیت و زنده نگاه داشتن کورسوی امیدهایش برای المپیک به مصاف یکی از مدعیان بزرگ جام رفت که صععودش را از پیش قطعی کرده بود.

 براساس رنکینگ فدراسیون جهانی اسپانیا رده دوم را پس از آمریکا در اختیار دارد، آنها در ادوار جام‌های جهانی در سال 2006 عنوان قهرمانی را از آن خود کردند و در دوره گذشته که میزبان بودند به عنوانی بهتر از پنجمی دست نیافتند. آنها تاکنون 10 بار در جام جهانی حضور داشته‌اند.
ماتادورها به همراه آمریکا یکی از پرافتخارترین تیم‌های دنیا شناخته می‌شوند که عنوان‌های زیادی را در المپیک و مسابقات اروپا کسب کرده اند. آنها سه بار قهرمان اروپا شده‌اند و سه نایب قهرمانی و یک سومی در المپیک دارند. برادران گسول دو چهره شناخته بسکتبال اسپانیا در دنیا محسوب می‌شوند که در NBA بازی می‌کنند.
 
نیمه اول
ایران به طرز غافلگیرکننده ای بازی را خوب شروع کرد و با حضور موفق حامد حدادی در زیر سبد و بازی خوب جمشیدی و یخچالی حریف مدعی را در منگنه قرار داد. اتفاقی که سبب شد ایران در همان کوارتر نخست 10 امتیاز از حریف مدعی پیش بیفتد. اسپانیا در ادامه توانست به بازی بازگردد اما کوارتر اول با پیروزی نزدیک 21-19 به یود ایران خاتمه یافت.
در کوارتر دوم اسپانیا بازی جدی گرفت و با حملات سریع و چند شوت سه امتیازی توانست به بازی برگردد و کواتر دوم را با نتیجه 10-15 به سود خود خاتمه داد تا نیمه اول با برتری 31-34 به سود اسپانیا خاتمه یابد.
 
نیمه دوم
کوارتر سوم را ایران بهتر آغاز کرد و با حضور موثر حدادی در زیر سبد و بازی خوب گرامی پورو یخچالی ابتکار عمل را در دست گرفت. با این وجود اسپانیا پا پس نکشید تا شاهد یک بازی پایاپای باشیم. این کوارتر با برتری نزدیک 22-19 به سود ایران خاتمه یافت تا همه چیز به کوارتر چهارم کشید شود.
بازی در کوارتر چهارم به اوج حساسیت و جذابیت رسید. اسپانیا که صعود خود را مسجل کرده بود، نمی خواست در این بازی بازنده باشد. در مقابل اعتماد بنفس آسمانخراش های ایران نیز بالا رفته بود و نمی خواستند برد را  از دست بدهند. دقایق ابتدایی کوارتر پایانی از آن ایران بود و توانست ضمن جبران عقب افتادگی از حریف پیش بیفتد اما اسپانیا با ستاره های باتجربه خود پا پس نکشید و در ثانیه های پایانی توانست بازی را برگرداند تا در نهایت با نتیجه 65-73 اسپانیای مدعی پیروز این میدان باشد و ایران یک بار دیگر بازی برده را در دقایق پایانی با شکست عوض کند.
همچنین تیم ملی چین به مصاف ونزوئلا رفت و با نتیجه 72 بر 59 شکست خورد. با باخت چینی‌ها عملا همه تیم‌های آسیایی از رسیدن به مرحله بعد بازماندند و باید در دور دوم و در گروه بازنده‌ها با هم مصاف دهند.
عملا با شکست چینی‌ها، تیم ملی بسکتبال ایران شانس صعود به المپیک را دارد.

تگ ها


بسکتبال بسکتبال ایران تیم ملی بسکتبال ایران نتایج جام جهانی بسکتبال جام جهانی بسکتبال بسکتبال