Banner

جام‌جهانی بسکتبال؛ صعود راحت اسپانیا به نیمه‌نهایی

تیم‌ملی بسکتبال اسپانیا در چارچوب رقابت‌های جام‌جهانی بسکتبال موفق شد تیم لهستان را شکست دهد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد....

به گزارش مدال، در دومین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی بسکتبال 2019 چین، تیم‌های ملی اسپانیا و لهستان به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان اسپانیا موفق شد بدون آنکه به دردسر خاصی بیفتد با نتیجه 90 بر 78 از سد لهستانی‌ها عبور کند. اسپانیایی‌ها از همان کوارتر اول برتری را در اختیار گرفتند و در نهایت بدون آنکه فشار خاصی به خود بیاورند از سد لهستان عبور کردند.

ساعاتی پیش از این دیدار نیز تیم ملی آرژانتین نیز موفق شده بود در دیداری جذاب برابر صربستان به پیروزی برسد. اسپانیا در مرحله نیمه نهایی باید به مصاف برنده دیدار استرالیا و جمهوری چک برود.

دو تیم بازی را بسیار نزدیک به یکدیگر آغاز کردند. امتیازهای ابتدایی ریکی روبیو باعث شد تا اسپانیایی‌ها با اختلافی اندک برتری را در دست بگیرند. برای لهستان نیز ای.جی اسلاتر در دو کوارتر اول امتیازات خوبی کسب کرد تا این تیم از رقیب نامدار خود با فاصله چندانی عقب نیفتد.

در آغاز نیمه دوم و کوارتر سوم، مطابق انتظارات اسپانیا شروع به افزایش فاصله کرد. امتیازات رودی فرناندز و خوانچو هرنانگومز بود که در کنار بازی عالی مارک گسول در منطقه رنگی فاصله را افزایش داد. اما در دقایقی پایانی کوارتر سوم شاگردان مارک تیلور با شوت‌های دیمین کولیگ و درخشش سوکولوفسکی فاصله را مجددا کاهش دادند. در پایان کوارتر سوم اسپانیا موفق شد بازی را کنترل کند. دقایقی ابتدایی کوارتر چهارم نیز تاحدودی نزدیک دنبال شد اما اسپانیا در ادامه توانست برتری خود را تثبیت کند.

بیشتر بخوانید:

ایران در رتبه بیست‌وسوم جام‌جهانی بسکتبال

تگ ها


برنامه جام جهانی بسکتبال بسکتبال جام جهانی جام جهانی بسکتبال نیمه نهایی جام جهانی بسکتبال بسکتبال