Banner

جام جهانی بسکتبال؛ پیش‌بازی ایران – تونس/ فرصتی برای جبران

تیم‌ملی بسکتبال کشورمان پس از شکست برابر پورتوریکو، در دیداری حساس و سرنوشت‌ساز به مصاف تیم‌ملی تونس خواهد رفت...

به گزارش مدال، تیم ملی کشورمان پس از باخت تلخ و ناباورانه در بازی اول خود برابر پورتوریکو، ظهر فردا در دومین بازی خود در گروه C باید در برابر تیم ملی بسکتبال تونس صف‌آرایی کند.
اطلاعات بازی
ساعت: ۱۳:۰۰/ دوشنبه ۱۱ شهریور/ سالن 10 هزار نفری گوانگژو جیمناسیوم 
پیش‌بازی
تیم ملی ایران در حالی در دیدار اول خود برابر پورتوریکو مغلوب شد که موفق شده بود در مقاطعی از بازی اختلافی 15 امتیازی ایجاد کند اما در کوارترهای سوم و چهارم، با توجه به‌دلیل ضعف بدنی و بالا رفتن ضریب اشتباهات فردی در ادامه کار، و البته عملکرد خوب بازیکنان پورتوریکو در شوت‌زنی زمینه شکست تیم ملی در بازی نخست را فراهم کرد. تونس نیز که به نوعی روی کاغذ ضعیف‌ترین تیم گروه محسوب می‌شود در بازی خود برابر اسپانیا که شانس اول صعود از گروه و یکی از مدعیان قهرمانی محسوب می‌شود برای دقایقی عملکرد خوبی داشت اما در نهایت 101-62 مغلوب نماینده اروپا شد. قطعا از تونس انتظار نمی‌رفت در بازی اول خود کار خاصی انجام دهد اما اگر تمرکز تیم ملی در کارهای دفاعی برابر پورتوریکو برهم نریخته بود قطعا فردا با روحیه فوق‌العاده‌ای در برابر نماینده آفریقا قرار می‌گرفت.
امروز همچنین جدال شاخص‌ترین بازیکنان هر دو تیم یعنی حامد حدادی و صلاح مجری است که باید قدرت رهبری خود را در زمین اثبات کنند. بازی با تونس اکنون از آن جهت اهمیت دارد که تیم ملی در وهله اول باید بتواند حتما پیروزی را کسب کند. در ثانی، این برد باید با اختلافی معنادار باشد تا شاگردان شاهین طبع به کسب رتبه‌ای خوب در جدول گروه C امیدوار باشند. در صورت پیروزی ایران بر تونس و همچنین، اگر تونس بتواند پورتوریکو را شکست دهد، با توجه به شکست احتمالی ایران و پورتوریکو برابر اسپانیا، سه تیم در گروه C یک برد خواهند داشت که در این شرایط برای تعیین جایگاه هر تیم، به امتیازات کسب شده در دیدارهای رو در روی این سه تیم نگاه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

جام جهانی بسکتبال؛ حدادی بیشترین ریباند روز اول را ثبت کرد

تگ ها


بسکتبال بسکتبال ایران تیم‌ــــ‌ملی‌ــــ‌بسکتبال‌ــــ‌تونس تیم ملی بسکتبال ایران جام جهانی بسکتبال بسکتبال