جام جهانی فوتبال ۴۸ تیمی می شود

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال که تا پیش از این به ۴۰ تیمی کردن جام جهانی امیدوار بود، حالا رؤیای برگزاری یک تورنمنت بزرگ تر از آن را در سر دارد ......

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال که تا پیش از این به ۴۰ تیمی کردن جام جهانی امیدوار بود، حالا رؤیای برگزاری یک تورنمنت بزرگ تر از آن را در سر دارد.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم، جیانی اینفانتینو، رئیس جدید فیفا که 40 تیمی کردن جام جهانی به منظور افزایش سهمیه قاره هایی مانند آفریقا و آسیا در این تورنمنت جزو شعارهای تبلیغاتی اش بود، حالا از علاقه خود برای رساندن تعداد تیم های جام جهانی به 48 تیم می گوید. به این ترتیب اگر پیشنهاد او به تصویب برسد، تعداد تیم های حاضر در مهم ترین رویداد فوتبالی جهان به میزان یک و نیم برابر افزایش پیدا خواهد کرد. این در حالی است که پیشنهاد اولیه او برای 40 تیمی شدن جام جهانی هم مخالفان سرسختی داشته است.

اینفانتینوی 46 ساله با تأکید بر اینکه از افزایش تعداد تیم های حاضر در جام ملت های اروپا از 16 تیم به 24 تیم تحت تأثیر قرار گرفته است، اعلام کرد که قصد دارد پیشنهاد افزایش تعداد تیم های حاضر در جام جهانی را در شورای فیفا در سال 2017 مطرح کند که البته در طرح او تغییراتی برای نحوه راهیابی تیم ها به مرحله گروهی جام جهانی نیز در نظر گرفته شده است.

رئیس سوئیسی فیفا در این خصوص در دانشگاه سرخیو آربولودا شهر بوگوتا، پایتخت کلمبیا اظهار داشت: طرح ما این است که 16 تیم به صورت مستقیم به مرحله گروهی جام جهانی راه پیدا کنند و 32 تیم دیگر وارد یک مرحله مقدماتی شوند که باز ی های آن در کشوری که میزبان جام جهانی است برگزار می شود و این 32 تیم برای کسب 16 سهمیه باقیمانده در مرحله گروهی با یکدیگر رقابت خواهند کرد تا در نهایت 32 تیم وارد مرحله گروهی شوند. این بدان معناست که ما یک جام جهانی عادی با حضور 32 تیم خواهیم داشت، اما 48 تیم در این ضیافت شرکت خواهند داشت.

اینفانتینو ادامه داد: طرح فیفا توسعه فوتبال در تمام دنیاست و جام جهانی هم بزرگ ترین رویداد فوتبالی موجود است. جام جهانی چیزی فراتر از یک رقابت است. این یک رویداد اجتماعی است. ما طرح هایی برای یافتن بهترین راه حل ممکن داریم و آنها را در ماه جاری مورد بررسی قرار خواهیم داد و سال 2017 درباره همه چیز تصمیم خواهیم گرفت. این ها طرح هایی هستند که قصد ارائه شان را داریم تا ببینیم که کدامیک از همه بهتر است.

تگ ها


فوتبال