جام جهانی نشان داد دوره ستاره‌ها گذشته است/ استقلال و پرسپولیس می توانند صعود کنند!

محمد سررشته داری پیروزی 6 بر ص ......

محمد سررشته داری
پیروزی 6 بر صفر الدحیل و برد ده گله السد در آنسوی خلیج فارس شاید خیلی ها را نگران دیدار های آسیایی پرسپولیس و استقلال کرده باشد اما در واقع این تعداد گل در اولین گام آن تیم ها در لیگ ستارگان قطر متر و معیار خوبی برای سنجش قدرت آنها نیست چرا که می تواند تایید ضعف رقبای آنها هم باشد و این به خودی خود در گام اول نشان می دهد این دو تیم عربی رقبای قدرتمندی برای تحت فشار قرار گرفتن ندارند. 
با این حال بدون توجه به نتیجه به دست آمده توسط الدحیل و السد قطر باید تاکید کرد که حتی اگر آنها ستاره های بزرگ دنیا را هم در جمع خود داشته باشند با نگاهی به جام جهانی می توان درک کرد  که دیگر ستاره ها ضامن هیچ پیروزی نیستند. 
حتی نگاهی به بازی های تیم ملی ایران در جام جهانی هم نشان می دهد که ستاره های اسپانیا، مراکش و پرتغال در بسیاری از دقایق بازی تحت فشار ایران قرار گرفتند و شاید برای صعود تیم ایران تنها یک گام کم آورد. 
از سوی دیگر تیم های بلژیک، کرواسی ، انگلستان و... هم نسبت به اسپانیا، پرتغال، برزیل و آلمان تیم های کم ستاره تری بودند اما این تیم ها به اوج رسیدند  و آن تیم ها با همه ستاره هایشان محو شدند. 
در این شرایط مربی خوب و بازیکنانی در خدمت تیم ها حتما می توانند تیم های پر ستاره را در هم بشکنند. 

شفر یک آلمانی فوق العاده 
وینفرد شفر انگار برایش مهم نیست تیمش ستاره داشته باشد یا نه، تیم او با روح الله باقری  و زکی پور همان قدر قدرتمند است که با تیام یا الحاجی گرو. در واقع حالا پس از ماه ها حضور شفر در استقلال این تیم پیشرفت بسیار زیادی کرده و برای هر نقطه از زمین طرح ویزه ای دارد و این برای هم تیمی نعمت است و برای هر حریفی خطر ساز. 
شفر آنقدر عالی تیمش را جمع کرده که استقلال با وجود همه ضعف های آماده سازی در ابتدای فصل و همه تاخیر هایش یک جور مدعی است برای لیگ برتر ایران. 
استقلال البته در دفاع کمبود مهره دارد اما از نظر تیمی حتی در همان دفاع هم بد کار نمی کند . در واقع استقلال حالا برای صعود به نیمه نهایی آماده است حتی اگر السد قطر جلوی رویش قرار گرفته باشد. 
همین هفته قبل تراکتور سازی با ستاره های بزرگش در برابر این تیم خیلی ساده زانو زد تا مشخص شود برای پیروزی نیازی به ستاره نیست. 
برانکو کاملا جا افتاده است
در آنسو برانکو ایوانکوویچ حالا سه سال است که در پرسپولیس است و تیمش همان کاری را انجام می دهد که او می خواهد. مثلث های خط حمله پرسپولیس با طارمی، علیپور احمد زاده یا هر کس دیگری که در این سال ها به این تیم آمده کار می کند و هر دفاعی را می تواند بشکند. 
این تیم هم البته مثل استقلال نواقصی دارد از جمله اینکه روی نیمکت بازیکنان تعیین کننده ای ندارد و اسیر نقل و انتقالات بسته شده است. 
با این حال تیم برانکو دقیقا تیم کم ستاره ای است که تیم های پر ستاره را شکست داده و این تیم هم می تواند مثل استقلال از شانس بالایی برای صعود برخوردار باشد. 
لیگ برتر ایران اگر چه حریفان بسیار قدرتمندی برای این دو تیم حاضر در مراحل بالای آسیا ندارد اما به هر حال با همین وضعیت هم می تواند روزهای بهتری را برای این نمایندگان به نسبت لیگ قطر نشانه برود. 
با اتخاذ شیوه درست برای دیدار با حریفان قطری می توان به سادگی از این مرحله عبور کرد و دربی آسیایی را هم دید. در واقع آن ده گل و آن شش گل ملاکی برای سنجش رقبای استقلال و پرسپولیس با هم محسوب نمی شود. دوره ستاره ها گذشته است.

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال