جام جهانی والیبال؛ استرالیا حریف ایران نشد

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در جام جهانی 2019 به مصاف استرالیا رفت....

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در جام جهانی 2019 به مصاف استرالیا رفت.

به گزارش مدال، بعد از ۲ شکستی که شاگردان کولاکوویچ در استارت ضعیف خود در جام جهانی ۲۰۱۹ مقابل روسیه و مصر متحمل شدند، دیروز بالاخره اولین پیروزی بلندقامتان ایرانی برابر کانادا ثبت شد. البته این اتفاق در روزی رخ داد که اکثر ستاره‌های اصلی ایران روی نیمکت بودند و احتمالا این اتفاق باعث اعتماد دوچندان کولاکوویچ به بازیکنان جوانتر می‌شود.

والیبالیست‌های ایرانی امروز در شرایطی از ساعت ۱۱:۳۰ به مصاف استرالیا رفتند که فرهاد قائمی به دلیل مصدومیت در این مسابقه حضور نداشت و با توجه به غیبت سیدمحمد موسوی در این رقابت‌ها، کولاکوویچ فقط می توانست از ۱۲ بازیکن استفاده کند.

استرالیا هم حریف شناخته شده‌ای برای ایران به شمار می‌رود. این ۲ تیم در همین یک ماه اخیر ۲ بار در مسابقات قهرمانی آسیا در تهران با یکدیگر روبه‌رو شدند که یک بازی با برد کانگوروها و فینال آسیایی با برد و قهرمانی ایران همراه شد. حالا این ۲ تیم که رقبای اصلی در انتخابی المپیک هم هستند، در جام جهانی به مصاف هم می روند. استرالیا هم دقیقا مثل ایران در ۳ بازی قبلی خود فقط یک برد به دست آورده که آن هم برابر روسیه بوده است.

*ست اول: ایران ۲۵ - ۲۲ استرالیا

نخستین امتیاز بازی را ایران با سرویس عبادی‌پور کسب کرد، اما استرالیا با کسب سه امتیاز متوالی ۳ - ۱ پیش افتاد.  با حرکت دوبل وسط عبادی‌پور ایران در امتیاز ۴ بازی را به تساوی کشید و با عملکرد فوق‌العاده‌ در سرویس، با امتیاز سرویس اسفندیار ۸ - ۶ وقت استراحت فنی اول را به سود خود پایان داد. عملکرد خوب ایران در سرویس توسط عبادی‌پور و اسفندیار ادامه داشت و دریافت‌های استرالیا با مشکل مواجه کرد تا نهایتا ۱۶ - ۱۳ وقت استراحت فنی دوم را نیز از آن خود کند.

با شروع بازی ایران روند خوب خود را در سرویس و حمله توسط اسفندیار ادامه داد و ۱۸ - ۱۴ پیشی گرفت. در حالی که دریافت‌های بازیکنان استرالیا در شرایطی خوبی به پاسور این تیم (ویلیامز) نمی‌رسید، او با پاس‌های بلند دفاع ایران را جا گذاشت تا اختلاف به سه امتیاز کاهش یابد و ایران در امتیاز ۲۲ - ۱۹ وقت استراحت بگیرد. در نهایت ایران ۲۵  - ۲۲ ست نخست بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت.

*ست دوم: ایران ۱۸ - ۲۵ استرالیا

امتیاز نخست این بازی با بیرون رفتن آبشار غفور برای استرالیا به دست آمد. استرالیا توانست با جای خالی "الکساندر" ۴ - ۲ پیش بیفتد. استرالیا در این ست عملکرد بهتری در دریافت‌ها و سرویس داشت تا در امتیاز ۸ - ۵ به سود استرالیا، دو تیم به وقت استراحت فنی اول بروند.  در حالی که اشتباهات بازیکنان ایران در زدن آبشار بیشتر شد، شاگردان لبدف ۱۲ - ۷ پیش افتادند تا کولاکوویچ برای ایران تقاضای وقت استراحت کند. سرویس‌های خوب استرالیا دریافت‌های ایران را همچنان با مشکل مواجه کرده بود تا نهایتا ۱۶ - ۱۰ وقت استراحت فنی دوم نیز به نام خود ثبت کند.

"پائول" با جای خالی خود امتیاز ۱۷ را برای استرالیا به دست آورد. روی دو کار سرعتی و با آبشارهای غلامی، ایران در امتیاز ۱۹ - ۱۴ اختلاف را به ۵ پوئن کاهش داد. بازیکنان استرالیا با عملکرد خوب در دریافت‌ها تا امتیاز ۲۲ - ۱۷ اختلاف ۵ امتیازی را حفظ کردند تا کولاکوویچ برای ایران وقت استراحت بگیرد. با ورود دو تیم به زمین "جردن ریچارد" دو امتیاز سرویس را به دست آورد تا بازی ۲۴ - ۱۷ شود. استرالیا ۲۵ - ۱۸ ست دوم را با پیروزی پشت سر گذاشت.

*ست سوم: ایران ۲۵ - ۱۸ استرالیا

امتیاز نخست این ست را هم استرالیا با آبشار "جردن" به دست آورد. دو تیم به صورت پایا پایی پیش رفتند تا پس از یک رالی ۱۴ ثانیه‌ای اسفندیار در امتیاز ۴ بازی را به تساوی بکشاند. دو تیم در حالی به وقت استراحت فنی اول رفتند که نتیجه بازی ۸ - ۷ به سود ایران بود. پس از چند رفت و برگشت توپ، غلامی با آبشار خود ایران را ۱۰ - ۹ پیش انداخت. در حالی که دو تیم با سرویس‌های کنترلی سعی در کسب نتیجه داشتند، نهایتا ایران ۱۶ - ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را به دست آورد.

با شروع بازی سرویس‌های ایران با قدرت بیشتری زده شد تا پس از بازگشت توپ، غلامی شاگردان کولاکوویچ را ۱۸ - ۱۶ پیش بیاندازد. با امتیاز سرویس غفور اختلاف به سه امتیاز افزایش یافت تا "لبدف" در امتیاز ۲۱ - ۱۸ برای استرالیا تقاضای وقت استراحت کند. با ادامه درخشش امیر غفور در خط سرویس، ایران توانست با اختلاف ۷ امتیازی و ۲۵ - ۱۸ ست سوم را پیروز شود.

*ست چهارم: ایران ۲۷ - استرالیا ۲۵
در ست چهارم هم دو تیم تا امتیاز ۲ برابر بودند و کسب ۲ امتیاز پیاپی توسط عبادی پور و غفور نتیجه بازی را ۴ بر ۲ به سود تیم ایران تغییر داد. ۲ امتیاز دیگر که توسط بازیکنان ایران کسب شد درخواست وقت استراحت سرمربی استرالیا را به دنبال داشت. در اولین وقت استراحت فنی نتیجه بازی ۸ بر ۳ به سود تیم ایران بود. سرویس‌های عبادی پور کار برای استرالیایی‌ها سخت کرده و امتیاز ۱۱ نیز با یکی از همین سرویس‌های عبادی پور کسب شد. در دومین وقت استراحت فنی تیم ایران با نتیجه 16 بر 13 از حریفش پیش بود.
 در ادامه هم شاگردان کولاکوویچ این فاصله را حفظ کردند و زمانی که نتیجه بازی ۲۱ بر ۱۸ به سود ایران بود سرمربی استرالیا درخواست وقت استراحت کرد. اشتباهات بازیکنان ایران باعث شد استرالیا به یک امتیازی تیم ایران برسد اما آبشار بازیکن استرالیا به بیرون رفت تا نتیجه بازی 23 بر 21 به سود ایران شود.تیم استرالیا با 2 امتیازی که کسب کرد بازی را تساوی کشاند و کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد. دو تیم یک بار دیگر در امتیاز 24 برابر شدند و این تساوی تا امتیاز 25 هم ادامه داشت اما در نهایت تیم ایران با پیروزی 27 بر 25 در ست چهارم نیز به پیروزی رسید و در نهایت با نتیجه 3 بر یک تیم استرالیا را شکست داد.

بیشتر بخوانید:

جام جهانی والیبال؛ اولین پیروزی کانادا و دومین شکست روس‌ها

 

 

تگ ها


والیبال تیم ملی والیبال ایران جام جهانی والیبال 2019 جام جهانی والیبال جام جهانی والیبال ژاپن والیبال