جام‌جهانی والیبال؛ باخت ایران مقابل آمریکا/ شکست تلخ شاگردان کولاکوویچ

ملی والیبال ایران در ششمین دیدار خود در چارچوب جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، صبح امروز (چهارشنبه) به مصاف آمریکا رفت....

ملی والیبال ایران در ششمین دیدار خود در چارچوب جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، صبح امروز (چهارشنبه) به مصاف آمریکا رفت.

به گزارش مدال، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از دور دوم جام جهانی 2019 در شهر هیروشیما به مصاف آمریکا، تیم دوم جدول رده بندی جام جهانی و رنکینگ جهانی رفت.

تیم ایران در بازی از ترکیب جواد کریمی، امیر غفور، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد. آمریکایی‌ها استفاده از سرویس‌های پرقدرت و فشار آوردن روی دریافت کننده‌های ایران را در برنامه خود داشت. سرویس‌های بدون بازگشت آمریکا و حملات پراشتباه بازیکنان ایران، برتری حریف را به دنبال داشت. ست اول با نتیجه 25 بر 18 برای آمریکا به پایان رسید.

تیم والیبال ایران تا پایان ست اول، 12 امتیاز از اسپک، 3 پوئن سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 11 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و  10 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. امیر غفور در این ست 4 و میلاد عبادی‌پور 3 امتیاز برای ایران کسب کردند.

ست دوم، ست پر اشتباهی برای بازیکنان آمریکا بود و اگرچه آنها در اسپک، بهتر از ایران بودند ولی همین اشتباهات باعث شد تا شاگردان کولاکوویچ برتر از حریف باشند. دو تعویضه آمریکا، دفاع شدن امیر غفور و سرویس بدون بازگشت آمریکا، نتیجه را در امتیاز 20 مساوی کرد. سرویس خوب مجرد و به دنبال آن دفاع روی تور بازیکنان ایران، جان اسپراو، مربی تیم آمریکا را وادار به استفاده از وقت استراحت فنی کرد. دو امتیاز پایانی را میلاد عبادی‌پور برای ایران گرفت. نتیجه این ست 25 بر 22 برای ایران بود.

تیم والیبال ایران تا پایان ست دوم، 23 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 26 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. امیر غفور و مسعود غلامی تا پایان این ست هر کدام  7 امتیاز برای ایران کسب کردند.

بازیکنان آمریکا در ست سوم هم فشار خود را روی سرویس و دفاع روی تور متمرکز کردند و به خوبی از ضعف دریافت‌های ایران و حملات نه چندان موثر حریف آسیایی خود استفاده کردند. استفاده از پوریا فیاضی به جای امیرحسین اسفندیار هم جواب لازم را به کادر فنی برای تغییر روند بازی نداد. آمریکا در ست سوم هم 25 بر 18 برنده شد.

تیم والیبال ایران تا پایان ست سوم، 32 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 37 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع روی تور، 7 پوئن سرویس و  21 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. امیر غفور 15 و مسعود غلامی 7 امتیاز برای ایران تا پایان ست سوم کسب کردند.

داورانی از روسیه و اسلوواکی، قضاوت این بازی را بر عهده داشتند.

بازیکنان ایران پس از قبول دومین ست باخته، روحیه و توان لازم را برای رویارویی با تیم آمریکا را در ست چهارم نداشتند و این تیم از همان ابتدا با حملات و توپگیری بهتر،‌ اختلاف امتیازات را زیاد کرد. وقت استراحت فنی دوم ایران در امتیاز 12 بر 4 به سود آمریکا گرفته شد. بازیکنان ایران در ست چهارم، چیزی برای ارائه نداشتند و کمکی هم از طرف کادر فنی و بازیکنان ذخیره به این تیم نشد. نتیجه ست چهارم 25 بر 12 بر آمریکا بود.

تیم ملی ایران در هفتمین بازی خود در جام جهانی 2019 از ساعت 8:30 فردا پنجشنبه به مصاف تیم بدون پیروزی تونس می‌رود.

بیشتر بخوانید:

گزارش زنده والیبال؛ ایران 1 - 3 آمریکا

تگ ها


اخبار والیبال جام جهانی والیبال 2019 جام جهانی والیبال ایران جام جهانی والیبال ژاپن جام جهانی والیبال نتایج جام جهانی والیبال والیبال