جام جهانی والیبال ژاپن؛ شکست ایران در اولین گام

تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی در جام جهانی از ساعت ۸:۳۰ صبح به مصاف ژاپن رفت....

تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی در جام جهانی از ساعت ۸:۳۰ صبح به مصاف ژاپن رفت.

به گزارش مدال، ملی والیبال ایران در چارچوب چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال امروز (سه‌شنبه) به مصاف روسیه رفته است. 

این چهارمین تجربه ایران در مسابقات جام‌جهانی به شمار می‌رود. تیم ایران برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ راهی این مسابقات شد و سپس در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ در این مسابقات حاضر شده است.

تیم ایران و روسیه آخرین بار در مرحله انتخابی المپیک و در مرداد به مصاف هم رفته‌اند که ایران در سن پترزبورگ سه بر صفر مغلوب شد.

ایگور کولاکوویچ تیمش را با ترکیب اولیه سعید معروف، فرهاد قائمی، امیر غفور، علی اصغر مجرد، میلاد عبادی‌پور، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور به زمین فرستاد

ست اول؛ روسیه ۲۵ - ۲۱ ایران

بازیکنان ایران شروع خوبی در این مسابقه داشتند و علی شفیعی توانست دو امتیاز پیاپی برای کشورمان کسب کند، یرکولوف در ادامه موفق شد نخستین امتیاز را برای روسیه روی دفاع کسب کند. در ادامه بار دیگر روی دفاعی عالی توانستند در امتیاز ۲ با ایران برابر شوند.

سرویس‌های خوب بازیکنان ایران و همچنین دفاع روی تور عالی باعث شد تیم ایران زودتر به امتیاز ۸ برسد تا دو تیم به وقت استراحت بروند. در ادامه کار نخستین امتیاز برای روسیه به دست آمد.
 
در حالی به بازی پایا پای پیش می رفت این تیم روسیه بود که در دفاع و سرویس بهتر عمل کرد و توانست ست اول را به سود خود به پایان برساند.

ست دوم؛ روسیه ۲۵ - ایران ۱۸

روس‌ها شروع بهتری در این ست داشته و با سرویس وولکوف ۲ - ۱ پیش افتادند، اما در ادامه با عملکرد خوب غفور، ایران در امتیاز ۳ بازی را به تساوی کشید. روس ها عملکرد بهتری در دفاع داشته اند و بازی ۶ بر ۶ ادامه دارد. دفاع خوب روس ها باعث می شود زودتر به امتیاز ۸ برسند و به وقت استراحت بروند. ایران با به کار گیری سرعت در خط حمله، روی آبشار شفیعی و قائمی نتیجه را در امتیاز ۱۰ به تساوی کشید.

یک سرویس خوب از شفیعی ایران را به امتیاز ۱۲ می رساند. ۳ امتیاز پیاپی برای روسیه آنها را به امتیاز ۱۵ رساند. سرویس امیر غفور به تور خورد و تا روس ها با ۱۶ امتیاز به وقت استراحت فنی دوم بروند.

با شروع مجدد بازی روسیه ۱۹ - ۱۵ از ایران پیشی گرفت تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. عملکرد ضعیف ایران در خط حمله و دریافت و دفاع خوب روسیه امتیاز باعث می شود روسیه به امتیاز ۲۵ برسد.

ست سوم؛ روسیه ۲۴ - ۲۶  ایران

با شروع بازی عملکرد فوق‌العاده شاگردان ساملوو در دفاع روی تور ادامه داشت تا حملات ایران یکی پس از دیگری دفاع شده و روس‌ها ۴ - ۲ پیش بیافتند. روس‌ها که در سرویس نیز روند خوبی داشتند، دریافت‌ها و حملات ایران را از کار انداختند تا ۸ - ۵ وقت استراحت فنی اول را کسب کنند. با شروع بازی در حالی که مدافعان ایران از دفاع حملات روسیه ناتوان بودند، روس‌ها ۱۳ - ۸ از ایران پیشی گرفتند. با امتیاز سرویس وولکوف برای روسیه، کولاکوویچ در امتیاز ۱۴ - ۸ تقاضای وقت استراحت کرد. با آبشار وورنکوف، شاگردان ساملوو ۱۶ - ۱۲ وقت استراحت فنی دوم را کسب کردند. نهایتا ایران نخستین دفاع خود در این بازی را توسط شفیعی انجام داد تا بازی در امتیاز ۱۸ مساوی شود.  با بهتر شدن روند ایران در دفاع روی تور، شاگردان کولاکوویچ ۲۳ - ۲۲ از روسیه پیش افتادند.

با حرکت دوبل وسط عبادی‌پور ایران ۲۴ - ۲۳ پیش افتاد تا ساملوو برای روسیه تقاضای وقت استراحت کند. با بیرون رفتن آبشار "گرانکین" ایران توانست ۲۶ - ۲۴ پیروز ست سوم شود تا بازی به ست چهارم کشیده شود.

ست چهارم؛ روسیه ۲۵ - ۲۲ ایران 

ایران شروع خوبی در این ست داشت و با آبشار عبادی‌پور توانست ۴ - ۳ پیش بیافتد. ایران با سرویس‌های پرشی موجی یلی دریافت‌های روسیه را دچار مشکل کرد و با به کار گیری سرعت در خط حمله ۴ - ۲ پیش افتاد. برای اولین بار در این بازی ایران زودتر به امتیاز ۸ می رسد. با شروع مجدد بازی سرویس‌های خوب روس‌ها دریافت ایران را خراب کرد تا بازی در امتیاز ۱۲ مساوی شود. در ادامه روس‌ها عملکرد بهتری در دفاع روی تور داشتند تا  ۱۴ - ۱۲ از ایران پیش افتاده و کولاکوویچ را مجبور به تقاضای وقت استراحت کنند. در نهایت این روسیه بود که زودتر از ایران به امتیاز ۱۶ رسید.

در حالی که بازی در امتیاز ۱۷ مساوی بود، با اشتباه حضرت‍‌پور در دریافت سرویس لوکولوف، روس‌ها ۱۸ - ۱۷ پیش افتاد. با بهتر شدن عملکرد شاگردان کولاکوویچ در زدن سرویس توسط اسفندیار، بازی ۲۰ - ۱۹ به سود ایران شد تا ساملوو تقاضای وقت استراحت کند.

با آبشار و سرویس پادلسنیک روسیه ۲۲ - ۲۰ پیش افتاد تا ایران تقاضای وقت استراحت کند. دفاع روسیه در پایان این ست عملکرد خوب خود را تکرار کرد تا شاگردان ساملوو با نتیجه ۲۵ - ۲۱ پیروز این ست شده و در مجموع سه بر یک برنده بازی شوند.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت آمادگی ملی‌پوشان والیبال ایران

 

 

تگ ها


والیبال جام جهانی والیبال تیم ملی والیبال ایران جام جهانی والیبال ژاپن