جانشین بشار در بازگشت به لیگ برتر کیست

یکی از اتفاقات ناامید کننده برای هواداران پرسپولیس، جدایی نابهنگام بشار رسن بود....

به گزارش "ورزش سه"، دقایقی بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا و در حالیکه هواداران این تیم همچنان در شوک شکست مقابل نماینده کره جنوبی قرار داشتند، بشار رسن نیز جدایی رسمی خود از پرسپولیس را اعلام کرد.

طبق توافقی که بشار رسن که در ابتدای فصل نیز با ساز جدایی طلبی وارد تهران شده بود، این بازیکن موفق شد بعد از فینال لیگ قهرمانان از این تیم جدا شود. اکنون در حالیکه که یحیی گل محمدی نیز گلایه های تندی را بابت این توافق و جدایی بشار رسن اعلام کرده بود، این تیم وارد لیگ شده و اولین بازی خود بدون حضور این هافبک عراقی را دنبال خواهد کرد.

باید دید از بین بازیکنان حال حاضر این تیم کدامیک فرصت حضور در ترکیب به جا بشار رسن را به دست خواهد آورد. در خط میانی این تیم جایگاه احمد نوراللهی و سیامک نعمتی تثبیت شده به نظر می رسد و به نظر می رسد احسان پهلوان نیز با توجه به تدبیری که برای فینال لیگ قهرمانان آسیا با توجه به محرومیتش در نظر گرفته بود، اکنون در شرایط بازگشت به ترکیب اصلی قرار خواهد داشت. وحید امیری نیز در بازگشت به ترکیب به خط هجومی منتقل می شود تا در کنار مهدی عبدی قرار گیرد.

با این شرایط و احتمال حضور سیامک نعمتی در پست مدافع راست به نظر می رسد امید عالیشاه گزینه جانشینی بشار رسن در ترکیب تیم لقب گیرد. عالیشاه که در بازی فینال نیز فرصت حضور در ترکیب اصلی را به دست آورده بود، در جدال با نساجی مازندران باید دید به عنوان جانشین بشار رسن چه عملکردی به جا خواهد گذاشت و آیا با توجه به عملکردی که کادرفنی از او انتظار دارد، قادر به تثبیت جایگاه خود در ترکیب اصلی خواهد بود یا خیر.

بشار رسن یکی از هافبک‌های خلاق و قابل اتکای ترکیب پرسپولیس محسوب می‌شد که بعد از جدایی مهدی ترابی بخش عمده کارهای تهاجمی این تیم برعهده او قرار گرفته بود. اکنون بعد از جدایی مهدی ترابی، بشار رسن نیز از جمع سرخپوشان جدا شده تا جانشین وی کار دشواری برای اثبات توانایی های خود داشته باشد. دو بازیکنی که خصوصا در فصل گذشته با ضدحمله های توفانی و برق آسیای خود در کنار بازیسازی و ایجاد موقعیت برای هم‌تیمی‌های خود سهم عمده ای در موفقیت تیم داشتند و قطعا خلا آنها را در ادامه مسابقات می توان پیش بینی کرد.

تگ ها


پرسپولیس تهران بشار رسن