جانشین سوارز؛ اهداف بارسلونا در خط حمله

پیاتک، نیکولاس پهپه و لوکا یویچ؛ این سه مهاجم، گزینههای بارسلونا برای خط حمله هستند ......

پیاتک، نیکولاس په‌په و لوکا یویچ؛ این سه مهاجم، گزینه‌های بارسلونا برای خط حمله هستند. آنها به دنبال جانشینی بلندمدت برای لوییس سوارس هستند. سوارس بازیکنی کلیدی در بارسلونا است اما در ژانویه ۳۲ساله می‌شود و بارسا می‌داند که باید به فکر آینده باشد. منیر الحدادی در حال حاضر تنها ذخیره سوارس است اما قرارداد او هم در تابستان منقضی می‌شود و با توجه به شرایط فعلی، بعید است که او قرارداد جدیدی امضا کند. پاکو آلکاسر از سوی دیگر در دوران قرضی حضور در بوروسیا دورتموند خوش درخشیده است و باشگاه آلمانی می‌خواهد که قرارداد او را دائمی کند. پیاتک از جنوا، په‌په از لیل و یوویچ از آینتراخت فرانکفورت همه در فهرست خرید بارسلونا در خط حمله قرار دارند و این باشگاه عملکرد آنها را در این فصل زیر نظر دارد.

پیاتک ۲۳ساله در تابستان از تیم کراکوویا به جنوا پیوست و تاکنون در ۱۳بازی برای این تیم ایتالیایی توانسته ۱۳گل به ثمر برساند. البته او در پنج مسابقه اخیر جنوا نتوانسته گلی بزند. په‌په بازیکنی است که در کناره‌ها بازی می‌کند اما سران بارسا بر این باور هستند که او می‌تواند خود را با شرایط تطبیق دهد و به مرکز خط حمله بیاید. این بازیکن ۲۳ساله تا اینجای فصل لیگ یک فرانسه توانسته هشت گل به ثمر برساند.

یوویچ، بازیکن تیم ملی صربستان هم شروع خوبی در این فصل داشته و به همین دلیل توجه بارسلونا را جلب کرده است. او در تمامی رقابت‌ها در این فصل ۱۲گل به ثمر رسانده که 5 گل آن در تنها یک مسابقه و برابر فورتونا دوسلدورف بوده است. او در حال حاضر بهترین گلزن بوندس‌لیگا در این فصل بوده است. این بازیکن ۲۰ساله از بنفیکا به فرانکفورت قرض داده شده و قرار است دو سال در این تیم بازی کند، هرچند که باشگاه آلمانی این گزینه را دارد که با پرداخت مبلغی مشخص، قرارداد او را دائمی کند. آنها در اندیشه این کار هستند و می‌خواهند او را به‌صورت دائمی در اختیار داشته باشند.

سوارس در بارسلونا در این فصل ۹ گل به ثمر رسانده است. او چندان نگران برنامه‌های باشگاه برای خرید یک مهاجم جدید نیست. این مهاجم اخیرا گفته بود که طبیعی است بارسلونا به دنبال یافتن جانشینی بلندمدت برای او باشد: «زمانی که می‌گویند بارسلونا یک مهاجم شماره 9 می‌خواهد، اصلا عجیب نیست. روشن است که آنها می‌خواهند بازیکنان جدیدی بیاورند. من 31 سال دارم و بارسا باید به‌عنوان یک باشگاه به فکر آینده‌اش باشد. آنها همیشه به مهاجم، مدافع چپ و بازیکنان در پست‌های دیگر نیاز خواهند داشت.»

 

 

تگ ها


لوییز سوارز بارسلونا لالیگا فوتبال