جاه‌طلبی بزرگ ستاره لیورپول

الکس اوکسلید چمبرلین معتقد است که لیورپول می‌تواند به قهرمانی در لیگ برتر انگلیس در این فصل دست یابد و او می‌تواند به سرخ‌پوشان مرسی‌ساید در این راستا کمک کند....

الکس اوکسلید چمبرلین معتقد است که لیورپول می‌تواند به قهرمانی در لیگ برتر انگلیس در این فصل دست یابد و او می‌تواند به سرخ‌پوشان مرسی‌ساید در این راستا کمک کند.

به گزارش مدال، «الکس اوکسلید چمبرلین» اواخر فصل 18-2017 با یک مصدومیت سنگین مواجه و به موجب آن از ترکیب لیورپول دور شد. او تقریباً تمام طول فصل گذشته را به ریکاوری پرداخت و حالا امیدوار است در این فصل باز هم به ترکیب اصلی سرخ‌ها بازگردد.

چمبو در مصاحبه با سایت باشگاه گفت: «به دستاورد فصل گذشته بچه‌ها نگاه می‌کنم و از خودم می‌پرسم آیا می‌توانم به این تیم چیزی اضافه کنم؟ این وظیفه من است که به خط هافبک تیم توانایی بیشتری اضافه کنم. برای مثال با توپ به جلو حرکت کنم و به بچه‌ها در حمله کمک کنم.»

چمبرلین در فصل جاری در هشت مسابقه سرخ‌پوشان مرسی‌ساید در پنج بازی به میدان رفته که تنها دو مسابقه را فیکس و در دیدار اخیر لیورپول برابر لسترسیتی هم غایب بوده است. اکنون در خط هافبک، «یورگن کلوپ» به «فابینیو»، «جورجینیو» «واینالدوم» و «جوردن هندرسون» اعتماد کامل دارد و رسیدن به ترکیب اصلی برای چمبرلین ماموریت سختی است. فابینیو بازی را باز می‌کند و خط دفاع را مستحکم می‌سازد، واینالدوم رابط خط دفاع و حمله است، و هندرسون با انرژی بالایش پرس حریف را رهبری می‌کند.

چمبو می‌خواهد اما تاثیر خود را در تیم داشته باشد: «فکر می‌کنم که قطعا می‌توانم به تیم کمک کنم و در قیاس با دیگر هافبک‌ها توانایی‌های متفاوتی ارائه دهم.»

این ادعای چمبرلین حقیقت دارد و او هافبکی‌ست که می‌تواند با مهارت و دید بالای خود موقعیت‌هایی بسازد که دیگر هافبک‌ها قادر نیستند، اتفاقی که لیورپول پس از فروش کوتینیو آن را کم داشته است. در این مدت مسئولیت بازی‌سازی بر عهده «روبرتو فیرمینو» بوده و مهاجم نوک قرمز‌ها بیشتر میانه میدان در حال پخش توپ است.

اما به نظر بیشترین شانس چمبرلین بازی کردن در سیستم چرخشی و هنگام استراحت دادن کلوپ به بازیکنان اصلی‌اش باشد، ستاره‌ای اعتقاد دارد لیورپول در این فصل قهرمان لیگ برتر می‌شود و او می‌تواند به تیم محبوبش در این راستا کمک کند.

بیشتر بخوانید:

لیورپول چنان می‌تازد که سیتی به گرد پایش نمی‌رسد!

تگ ها


چمبرلین لیورپول سرخپوشان مرسی‌ساید قهرمانی لیورپول لیگ برتر انگلیس فوتبال جهان الکس اوکسلید چمبرلین لیورپول فوتبال