جایزه بهترین بازیکن فصل را از لواندوفسکی دزدیدند

پس از اینکه اعلام شد با رای هواداران ارلینگ هالند به عنوان بهترین بازیکن فصل بوندسلیگا برگزیده شده، هواداران خشمگین معتقدند که در شمارش آرا تقلب صورت کرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رابرت لواندوفسکی، مهاجم ۳۲ ساله لهستانی بایرن مونیخ، فصلی خیره کننده را پشت سر گذاشت و در پایان با شکستن رکورد بیشترین تعداد گل در یک فصل به همراه بایرن مونیخ قهرمان بوندسلیگا شد.

ستاره بایرن مونیخ در این فصل ۴۱ بار موفق به گلزنی شد و هفت پاس گل نیز در ۲۹ مسابقه ای که در بوندسلیگا بازی کرد، به ثبت رساند.

آمار کلی گلزنی لواندوفسکی در این فصل ۴۹ گل در ۴۰ بازی در تمام رقابت ها بود.

اما کاپیتان تیم ملی لهستان در کسب جایزه بهترین بازیکن فصل بوندسلیگا که برنده آن با رای هواداران مشخص می شود، آرا کمتری از ارلینگ هالند، ستاره دورتموند به دست آورد.

هالند نیز فصل موفقی را در دورتموند پشت سر گذاشت و در ۲۸ بازی خود در بوندسلیگا توانست ۲۷ گل و هشت پاس گل را به نام خود ثبت کند.

ستاره ۲۰ ساله نروژی پس از دریافت جایزه مرد سال بوندسلیگا گفت که بردن این جایزه برای او افتخاری است.

ارلینگ هالند در واکنش به دریافت این جایزه در توییتر خود نوشت: "دریافت جایزه بهترین بازیکن فصل بوندسلیگا برای من افتخاری است. این دستاورد تنها متعلق به من نیست، بلکه به تمام خانواده دورتموند تعلق دارد و ما این جایزه را با هم کسب کردیم!"

اما هواداران معتقدند که این جایزه پس از شکستن رکورد تاریخی گرد مولر، حق رابرت لواندوفسکی بوده و از او دزدیده شده است.

این موضوع به فضای مچازی نیز کشیده شده و هواداران در این باره به اظهار نظر پرداخته اند؛ بسیاری نیز زیر پست توییتری هالند دست به اعتراض زده اند.

"خنده دار است واقعا جیب لواندوفسکی را زدند"

"قصد بی احترامی ندارم اما لوا مورد سرقت قرار گرفته"

" اصلاحیه: که با کلاهبرداری بهترین بازیکن فصل شوم"

"پادشاه فقط یکی است"

"تو را دوست دارم اما لواندوفسکی خیلی بیشتر از تو شایسته این جایزه بود"

"از لواندوفسکی دزدی شد"

دیگری نوشته: "لواندوفسکی آقای گل شد، قهرمانی در لیگ را برد، رکورد گلزنی ۵۰ ساله را با وجود مصدومیت یک ماهه شکست. چطور برنده این جایزه نشد؟"

کاربر دیگری توییت کرده: "نمی خواهم از ارزش های هالند کم کنم، فقط یک سوال صادقانه دارم؛ چطور لواندوفسکی این جایزه را نبرد؟"

کارل هاینس رومینیگه، نایب رییس بایرن مونیخ، نیز فصل درخشان لواندوفسکی را ستایش کرد و گفت که او در حال حاضر از کریستیانو رونالدو و لیونل مسی هم بهتر است.

تگ ها


بایرن مونیخ ارلینگ هالند روبرت لواندوفسکی بروسیا دورتموند فوتبال جهان Bundesliga فوتبال