جایزه دبست حق مسی و رونالدو نیست

دیمیتار برباتوف معتقد است روبرت لواندوفسکی باید برنده نهایی جایزه دبست فیفا شود....

به گزارش "ورزش سه"، دیمیتار برباتوف بازیکن سابق منچستریونایتد معتقد است که لیونل مسی و کریستیانو رونالدو شایستگی حضور در بین نامزدهای بهترین بازیکن فیفا برای سال جاری را نداشتند. 

این دو بازیکن برای بیش از یک دهه سلطه کاملی بر فوتبال جهان داشتند. با این که هر دوی بازیکنان در دهه ۳۰ سالگی خود هستند اما همچنان عملکرد خوبی را از خود به نمایش می‌گذارند. آنها از سال ۲۰۰۸ تا به حال ۱۱ توپ طلا از مجموع ۱۲ توپ طلای اهدا شده را کسب کردند که از میان ۶ بار مسی و ۵ بار رونالدو برنده بودند. اما برباتوف معتقد است که عملکرد این دو بازیکن در یک سال اخیر به گونه ای نبوده که این دو بازیکن شایستگی کافی را برای حضور در فهرست نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیکن فیفا در کنار روبرت لواندوفسکی داشته باشند. 

مسی در سال فاجعه بار بارسلونا هیچ جامی کسب نکرد و رونالدو در یوونتوس تنها قهرمانی سری آ را به دست آورد. اما لواندوفسکی با ۵۵ گلی که به ثمر رساند نقش اصلی را در فتح سه گانه بایرن داشت.

برباتوف به "بت فر" گفت:« من شگفت زده شدم که رونالدو و مسی در بین نامزدهای نهایی دریافت جایزه بهترین بازیکن فیفا(دبست)حضور داشتند و فکر نمی‌کنم شایسته چنین چیزی بودند.

معتقدم این جایزه باید به لواندوفسکی برسد و او شایستگی آن را دارد. نمی‌دانم چه فوتبالیست دیگری می‌توانست در این لیست باشد. مردم همیشه در این باره بحث می‌کنند. اگر لواندوفسکی برنده نشود، ناعادلانه خواهد بود. این که توپ طلا برگزار نشد هم درست نبود چون او انتخاب من و بسیاری دیگر بود.»

تگ ها


لیونل مسی دیمیتر برباتوف روبرت لواندوفسکی بایرن مونیخ کریستیانو رونالدو فولام یوونتوس بارسلونا