جایزه صلح ۲۰۲۰ در دستان لیونل مسی

جایزه صلح سال ۲۰۲۰ به دلیل بازی جوانمردانه و فعالیت‌های اجتماعی لیونل مسی ابرستاره آرژانتینی بارسلونا به او اهدا شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جایزه صلح ۲۰۲۰ از طرف Pace and Sports Awards به دلیل آنچه بازی جوانمردانه و فعالیت‌های اجتماعی لیونل مسی اعلام شده به کاپیتان تیم ملی آرژانتین و باشگاه بارسلونا اهدا شد.

مسی که اخیراً در مراسم اهدای جوایز The Best فیفا یکی از سه نامزد اصلی بود ولی در نهایت موفق به کسب این جایزه نشد تا جایزه به رابرت لواندوفسکی تعلق بگیرد، دیروز جمعه جایزه ویژه ای دریافت کرد. جایزه صلح ۲۰۲۰ که نه به دلیل قدرت فوتبالی او بلکه به دلیل خصوصیات انسانی و اخلاقی مسی به او اهدا شد.

سازمان اهداکننده این جایزه در بیانیه خود به تفصیل درباره علت انتخاب مسی توضیح داد. در این بیانیه به بازی جوانمردانه مسی در زمین فوتبال و ابتکارات او برای کمک به دستیابی صلح، عدالت و برابری اجتماعی اشاره شده است.

پست اینستاگرامی لئو مسی بعد از دریافت جایزه صلح ۲۰۲۰

لیونل مسی در سال ۲۰۰۷ بنیاد مسی را بنیانذاری کرد که هدف آن توسعه آموزش و برابری اجتماعی برای کودکان محروم در گوشه و کنار دنیا اعلام شد. بنیاد مسی به ویژه در کشورهای موزامبیک، فلسطین، کنیا، سوریه، نپال، اسپانیا و زادگاه مسی آرژانتین در راستای اهداف اعلام شده خود فعالیت می‌کند.

دیدیه دروگبا ستاره سابق ساحل عاجی که نایب رئیس سازمان Pace and Sports Awards اهداکننده این جایزه است در کنار دیگر برندگان ادوار گذشته این جایزه از مله بلیز ماتوئیدی ستاره فعلی اینتر میامی، سیا کولیسی ستاره راگبی آفریقای جنوبی و کریستین کارمبئو ستاره سابق فوتبال فرانسه به لیونل مسی به خاطر دریافت این جایزه تبریک گفتند.

بیشتر بخوانید:

حرف های نیمار در مورد مسی، وحشتم را بیشتر کرد

رکورد تاریخی مشترک راموس با مسی و رونالدو

 

 

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال