جایزه ویژه راشفورد برای مبارزه با سوءتغذیه کودکان

در مراسم شخصیت ورزشی سال انگلیس که توسط بی بی سی برگزار می‌شود جایزه ویژه این مراسم به دلیل تلاش‌های مارکوس راشفورد برای مبارزه با فقر تغذیه کودکان به این ستاره یونایتد اهدا شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیشب در مراسم جوایز شخصیت ورزشی سال بریتانیا که هر ساله توسط بی بی سی برگزار می‌شود مارکوس راشفورد ستاره منچستریونایتد جایزه ویژه این مراسم را به خود اختصاص داد. جایزه‌ای که به دلیل تلاش او برای مبارزه با فقر تغذیه کودکان به راشفورد اهدا شد.

مارکوس راشفورد در دوران اپیدمی کرونا و قرنطینه‌های طولانی مدت در این دوره کارزاری برای تامین غذای رایگان برای کودکان محروم آغاز کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. او بعد از موفقیت این تلاشهایش در حال حاضر هم مشغول اجرای پروژه‌هایی با هدف مبارزه با فقر تغذیه در کودکان است.

در شبی که جایزه بهترین مربی ورزشی سال به یورگن کلوپ و جایزه بهترین تیم سال به لیورپول اهدا شد مارکوس راشفورد از جمله نامزدهای دریافت جایزه به عنوان بهترین شخصیت ورزشی سال بریتانیا بود ولی این جایزه از سوی هیات داوران به لوئیس همیلتون ستاره فرمول یک بریتانیایی تعلق گرفت. اما هیات داوران برای اینکه قدردانی خود را از تلاش‌های خیریه راشفورد نشان بدهد جایزه ویژه هیات داوران را به او تقدیم کرد.

راشفورد بعد از دریافت این جایزه گفت: " بچه که بودم احساس می‌کردم در یک مسابقه دوی ۱۰۰متر مشغول دویدن هستم با این تفاوت که مسابقه را ۵۰متر عقب تر از بقیه شروع کرده ام. کارهای ساده ای مثل رسیدن به تمرین و خوردن غذای مناسب برای من کابوس بود. من در چنین شرایط کابوس واری زندگی می‌کردم ولی در نهایت توانستم به جایی که باید برسم".

ستاره یونایتد در ادامه اضافه کرد: " وقتی به جایی رسیدم یک صدا همیشه در گوشم می‌گفت حداقل کاری بکن که شرایط نسل بعدی جور دیگری باشد. من معتقدم ما به عنوان یک کشور باید هر چه در توان داریم برای حمایت و محافظت از بچه‌ها به کار ببندیم و بهترین فرصتها را در در اختیارشان بگذاریم تا بتوانند هر چه می‌خواهند بشوند و به هر کجا که می‌خواهند برسند".

رحیم استرلینگ ستاره انگلیسی منچسترسیتی که در رقیب سنتی یونایتد بازی می‌کند در واکنشی توییتری به این جایزه راشفورد به او تبریک گفت. استرلینگ از راشفورد به عنوان برادر یاد کرد و سزاوار بهترینها دانست.

بیشتر بخوانید:

بیلسا: لیدز بازی هجومی را هرگز رها نمی‌کند

سولسشر: بازی برابر تیم بیلسا واقعا سخت است

 

 

تگ ها


فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال