جایزه پوشکاش را برای گل النصر کنار بگذارید!

اندرسون تالیسکا بازیکن برزیلی النصر با یک ضربه پشت پای دیدنی، یک گل فوق‌العاده را به ثمر رساند....

به گزارش "ورزش سه"، به نظر می رسد که تغییرات روی نیمکت النصر نتیجه داده و این تیم توانست برای هشتمین دیدار پیاپی به پیروزی دست پیدا کند و با صعود به رتبه دوم جدول رده بندی، اختلاف خود با الاتحاد صدرنشین را به ۶ امتیاز برساند هر چند که زردپوشان پایتخت نشین یک بازی بیشتر انجام داده‌اند.

در دیداری از هفته نوزدهم رقابت های لیگ حرفه ای عربستان، تیم فوتبال النصر در استادیوم خانگی خود یعنی مرسول پارک، میزبان الطائی پایین جدولی بود. همانطور که انتظار می رفت، زردپوشان شهر ریاض بازی را فوق‌العاده طوفانی آغاز کردند و در ۲۶ دقیقه ابتدایی، سه بار دروازه میهمان خود را باز کردند.

تالیسکا در دقیقه ۶ روی پاس گونزالو مارتینز گل نخست النصر را به ثمر رساند. در ادامه خود مارتینز در دقیقه ۱۹ و از روی نقطه پنالتی اختلاف را افزایش داد تا اینکه اندرسون تالیسکا بازیکن برزیلی که زمستان گذشته به النصر پیوست، با گلی فوق‌العاده دیدنی، اختلاف را به ۳ گل افزایش داد.

پس از اینکه یک ضربه کاشته برای النصر به دست آمد، گونزالو مارتینز پشت این توپ ایستاد و ارسال او به روی دروازه، نصیب اندرسون تالیسکا شد. ستاره گران قیمت و برزیلی النصر نتوانست این ارسال را به خوبی کنترل کند و توپ پشت سر او قرار گرفت اما این مسئله نیز باعث تلاش او برای رسیدن به توپ نشد.

تالیسکا که به دنبال توپ بود، پشت به دروازه ایستاده بود و ناگهان با ضربه ای پشت و پا دیدنی، دروازه الطائی را تهدید کرد. ضربه دیدنی این بازیکن به شکل جالب توجهی ارتفاع گرفت و بدر العناز سنگربان میهمان هر چقدر که به بدن خود کش داد، نتوانست این توپ را مهار کند و ضربه استثنایی تالیسکا در گوشه دروازه الطائی آرام گرفت.

هواداران النصری حاضر در ورزشگاه از گل محشر تالیسکا به وجد آمده بودند و حتی خود این بازیکن با شادی جالب توجهش پس از این گل، به نوعی تعجبش را بابت این گل شگفت انگیزه به نمایش گذاشت.

گل دیدنی تالیسکا می تواند از همین الان یکی از کاندیداهای گل سال فوتبال جهان باشد. جایزه پوشکاش که در سال ۲۰۲۱ نیز برگزار شد و مهدی طارمی تا ۳ نفر پایانی نیز راه پیدا کرد ولی در رتبه دوم ایستاد و این عنوان به اریک لاملا بازیکن تاتنهام رسید.


 

تگ ها


النصر عربستان عربستان سعودی