۳ جایگزین احتمالی بایرن، دورتموند و PSG در سوپرلیگ

پروژه سوپرلیگ اروپا خیلی زودتر از حد تصورات منتفی شد؛ هرچند ممکن است در درازمدت بار دیگر اجرایی شود....

به گزارش "ورزش سه"، تنها ۴۸ ساعت بعد از اعلام تشکیل سوپرلیگ اروپا، ۹ باشگاه انصراف دادند تا برگزاری این تورنمنت در تابستان پیش رو منتفی شود. در حال حاضر تنها رئال، بارسا و یوونتوس در این پروژه باقی مانده اند.

در واقع موجی که هواداران چلسی با بستن مسیر اتوبوس تیم شان آغاز کردند خیلی زود نتیجه داد و علاوه بر اینکه مسئولان این باشگاه را به صرافت کناره گیری از سوپرلیگ انداخت، باعث شد تا در نهایت سیتی، اتلتیکو، تاتنهام، لیورپول، یونایتد، آرسنال، میلان و اینتر نیز همچون چلسی انصراف خود را اعلام کنند.

شب گذشته فلورنتینو پرز در مصاحبه با آاس اعلام کرد که سوپرلیگ هنوز زنده است و تغییرات و اصلاحاتی را در دستور کار خواهند داشت. او تاکید کرد که سوپرلیگ فقط تعلیق شده است.

قرار بود ۱۲ باشگاه به عنوان موسس سوپرلیگ حضوری دائمی داشته باشند و روی حضور پی اس جی، بایرن و دورتموند نیز حساب شده بود ولی هر سه باشگاه کنار یوفا ایستادند و اعلام کردند که به سوپرلیگ ملحق نخواهند شد.

طبق ادعای دیلی میل، موسسان سوپرلیگ در نظر دارند تا دعوت نامه هایی برای لایپزیش، مارسی و لیون ارسال کنند و در واقع این سه باشگاه را برای جایگزینی بایرن، دورتموند و پی اس جی مد نظر قرار داده اند.

در اسپانیا و ایتالیا دوست داران فوتبال موافق برگزاری سوپرلیگ هستند و در توئیتر حتی هشتگ برکناری الکساندر چفرین رئیس یوفا در این دو کشور ترند شده است.

تگ ها


فلورنتینو پرز یوفا بروسیا دورتموند پاری سن ژرمن لیون بایرن مونیخ آر بی لایپزیش المپیک مارسی فوتبال جهان رئال مادرید فوتبال