جای خالی راموس حتما حس خواهد شد

مارک همشیک، ستاره اسلواکی، پیش از بازی سرنوشت‌ساز این تیم برابر اسپانیا با آاس مصاحبه کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مارک همشیک ۳۳ ساله کاپیتان تیم ملی اسلواکی است و یکی از اسطوره های فوتبال در کشورش محسوب می شود. او یک رهبر ذاتی و فوتبالیستی سرعتی است که قادر است تبدیل به تهدید اصلی روی دروازه حریف شود. اسپانیا فردا در لا کارتوخا مقابل همشیک و یارانش بازی خواهد کرد.

در گروه E  از رقابت های یورو ۲۰۲۰ اسپانیا در بازی نخست خود برابر سوئد به تساوی بدون گل رضایت داد و برابر لهستان نیز ۱-۱ کرد. لهستان در نخستین بازی خود برابر اسلواکی ۲-۱ شکست خورد و در دومین بازی برابر اسپانیا مساوی کرد. سوئد پس از تساوی در نخستین بازی برابر اسپانیا در دومین بازی خود برابر اسلواکی به برتری ۱-۰ دست یافت. در آخرین روز از این بازی ها اسپانیا به اسلواکی رو به رو خواهد شد و لهستان با سوئد بازی می کند.

اسلواکی در حال حاضر با سه امتیاز، بالاتر از اسپانیای دو امتیازی، بعد از سوئد چهار امتیازی در گروه خود در رده دوم قرار دارد.

مارک چطوری؟

همشیک: "کمی از سفر خسته شده ایم اما دو روز برای استراحت و آماده سازی پیش از مسابقه ای که بسیار سخت خواهد بود فرصت داریم."

بازی برابر اسپانیا را چطور می بینی؟

همشیک: "به نظرم مثل مسابقه مقابل سوئد و لهستان خواهد بود. آنها حفظ توپ خواهند کرد و بدون توپ هم حسابی فشار خواهند آورد. آنها مجبورند که پیروز شوند پس حتما به شدت حمله می کنند."

چطور می توانید با آنها مقابله کنید؟

همشیک: "خب... آسان نخواهد بود. اما سوئد و لهستان موفق شدند که با اسپانیا مقابله کنند. ما هم می توانیم این کار را بکنیم. ما می دانیم که آنها در کار با توپ بسیار خوب هستند، باید فضاها را از بین ببریم تا فرصت های کمتری ایجاد کنند."

هیچکس نمی تواند اسلواکی را بدون تو که کاپیتانش هستی تصور کند، اما اسپانیا بدون راموس در یورو حاضر شده است...

همشیک: "من خیلی سورپرایز شدم. بازیکنی با آن تجربه و رکورد بیشترین تعداد بازی ملی، با آن خصوصیات و شخصیتی که او دارد... جای خالی او حتما حس خواهد شد."

بازیکنان مورد علاقه تو در این تیم ملی اسپانیا چه کسانی هستند؟

همیشک: "من به کسانی که در پست من بازی می کنند نگاه می کنم... همیشه تیاگو را دوست داشته‌ام. من این فرصت را داشتم که با فابیان بازی کنم و او یک استعداد عالی است، یک فوتبالیست بزرگ."

آیا تصور می کردی که اسپانیا اینطور برای صعود به دردسر بیافتد و کارش به روز آخر برسد؟

همشیک: "این واقعا یک سورپرایز بود. انتظار داشتیم که اسپانیا تا اینجا شش امتیاز گرفته باشد و در عوض آنها مجبورند برای صعود با ما بجنگند."

در مورد ناکامی اسپانیا در گلزنی صحبت های زیادی مطرح است...

همشیک: "سوئد و لهستان خیلی خوب بازی را بسته بودند، مهاجمان هم فرصت زیادی نداشتند."

در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۶ اسلواکی موفق شد در شرایط مشابه صعود کند.

همشیک: "یک ضرب المثلی هست که می گوید: تا سه نشه بازی نشه!"، اما در فوتبال هرگز نمی دانید چه پیش می آید. آنها بازی های سختی بودند، مقابل ایتالیا و انگلیس. امیدوارم که همین اتفاق این بار هم رخ دهد."

کدام تیم بیش از همه در یورو نظرت را جلب کرده است؟

همشیک: "ایتالیا، بدون شک. هیچ کس مانند آنها بازی نمی کند و برنده نمی شود. این کار را برای آنها بسیار آسان می کند. حالا آنها سخت ترین مسابقات را در پیش دارند، اما امیدوارم که خیلی جلوتر بروند. دوست من اینسینیه یک فصل باورنکردنی داشت، او یک استعداد ذاتی است. من به او گفتم که با او  آتزوری وضعش خوب است."

تو  اولین نفری بودید که توانستی رکورد گل مارادونا را در ناپولی بزنی. درباره مرگ او چه احساسی داشتی؟

همشیک: "آنها می دانند که من احساس می کنم نیمی از من متعلق به ناپولی است. از دست دادن یک بت، یک فوتبالیست و یک مرد مانند او واقعاً سخت بود. او برای ما ارزش و معنای زیادی داشت."

بیشتر بخوانید:

واکنش جالب کاپلو به جدایی سرخیو راموس از رئال

مقصد بعدی سرخیو راموس مشخص شد

 

 

تگ ها


سرخیو راموس تیم ملی اسپانیا یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال