جباری یا جپاروف؟/ پیرمردهای خوش‌فکر

وبسایت رسمی برنامه نود - همچنان تیم های لیگ برتری به پاس های جباری، مبعلی، نوری و امثالهم دل خوش کرده اند ......

وبسایت رسمی برنامه نود - همچنان تیم های لیگ برتری به پاس های جباری، مبعلی، نوری و امثالهم دل خوش کرده اند

به گزارش مدال به نقل از وبسایت نود، تعویض جباری با جپاروف، تعویض مغز متفکرهای استقلال بود. مهندس هایی که در سن ۳۴ سالگی قرار بود سرنوشت بازی استقلال را تغییر دهند. هر چند که در این امر ناکام ماندند، ولی سن بالای این دو بازیکن، نکته منفی ماجراست. سال هاست که فوتبال ایران بازیکنی در سبک جباری تربیت نکرده است. همچنان منصوریان برای ریتم دادن به فوتبال تیمش، مجبور می شود که سراغ جباری را بگیرد.

در این فصل بیشتر بازیکنان طراح تیم ها، سنی بالای سی سال دارند. محمد نوری به عنوان مغز متفکر تراکتورسازی، ۳۴ ساله شده است. رسول نویدکیای ۳۳ ساله همین وظیفه را در سپاهان به عهده دارد. مبعلی در ۳۴ سالگی به فولاد برگشته. پاس های کرار جاسم ۳۰ ساله امید نفتی های آبادان است. قاسم حدادی فر در ۳۴ سالگی همچنان در ذوب آهن بی جانشین است. اکبر صادقی ۳۲ ساله خرید این فصل پدیده به عنوان هافبک وسط است. استقلال از جباری و جپاروف ۳۴ ساله این انتظار را دارد. هر چند که شجاعیان ۲۵ ساله در نبود این دو بازیکن، می تواند در این پست قرار بگیرد. بختیار رحمانی ۲۵ ساله در پیکان و محسن مسلمان ۲۶ ساله پرسپولیس هم جوان ترین مهندس های لیگ هستند.

با عدم توجه کی روش به فانتزی بازهای این پست و استفاده از دژآگه و شجاعی، فعلا هیچ تیمی نتوانسته ستاره ای طراح تربیت کند. در حال حاضر بازیکنان توپ پخش کن هر تیم، همان بازیکنان قدیمی هستند که حالا سن شان از سی عبور کرده ولی بی جانشین هستند.

 

 

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال