جدال ایران -برزیل ; حمله به قهرمان المپیک

تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) برای هشتمین بار در چارچوب لیگ جهانی والیبال به مصاف برزیل، پرافتخارترین تیم این رقابت ها می رود ......

تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) برای هشتمین بار در چارچوب لیگ جهانی والیبال به مصاف برزیل، پرافتخارترین تیم این رقابت ها می رود.

به گزارش مدال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفته نخست دور مقدماتی لیگ جهانی سال 2017 از روز گذشته جمعه آغاز شده است که تیم های ایران، ایتالیا، برزیل و لهستان در ایتالیا به مصاف یکدیگر می روند.

تیم ملی والیبال ایران جمعه شب در نخستین مسابقه خود به مصاف ایتالیا رفت و با نتیجه سه بر صفر مغلوب تیم میزبان خود شد و امروز (شنبه) در دومین دیدار با مصاف زردپوشان برزیل می رود.

آمار و ارقام نشان می دهد که تیم ملی والیبال برزیل با کسب 9 مدال طلا، 6 نقره و 4 برنز در صدر پر افتخارترین های لیگ جهانی است.

این تیم در سال های 1993، 2001، 2003 تا 2007، 2009 و 2010 صاحب عنوان قهرمانی شده تا بیش از قبل خود را به عنوان قدرت اول این رقابت ها معرفی کند، اما این تیم شش سال است در حسرت قهرمانی در لیگ جهانی است و در سال 2016 نیز نایب قهرمان شد.

تیم ملی والیبال ایران در سال 2017 پنجمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را در حالی تجربه می کند که هدایت تیم ایران را ایگور کولاکوویچ بر عهده گرفته است.

ملی پوشان ایران در چهار دوره گذشته این رقابت ها با خولیو ولاسکو (2013)، اسلوبودان کواچ (2014 و 2015) و رائول لوزانو (2016) به میدان رفتند.

تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی امسال علاوه بر حضور کولاکوویچ، چند تغییر مهم دیگر در ترکیب خود دارد که حضور پیمان اکبری به عنوان دستیار کولاکوویچ و حضور نداشتن مهدی مهدوی و شهرام محمودی از مهم ترین آن هاست.

تیم ملی والیبال ایران امشب در حالی برای هشتمین بار به مصاف برزیل در لیگ جهانی می رود که در هفت مسابقه قبلی سه برد و چهار باخت در پرونده خود با برزیل در لیگ جهانی ثبت کرده است.

دو تیم در لیگ جهانی سال 2014 پنج دیدار و در لیگ جهانی سال 2016 دو مسابقه با هم برگزار کردند.

در هفت مسابقه گذشته فقط دو بار نتیجه رقابت سه بر صفر بوده است که هر کدام یک برد با اقتدار مقابل یکدیگر داشته اند و سایر بازی ها به ست چهارم و یا پنجم کشیده است.

سه جدال دو تیم در پنج ست به پایان رسیده است که ایران در دو مسابقه مغلوب شده است و در یک دیدار پنج سته فاتح میدان بوده است.

فهرست هفت دیدار ایران و برزیل در لیگ جهانی به قرار زیر است:

دور مقدماتی سال 2014:
ایران 2 – برزیل 3
ایران 3 – برزیل صفر
ایران 3 – برزیل 2
ایران 2 – برزیل 3

مرحله نهایی سال 2014:
ایران 3 – برزیل یک

دور مقدماتی سال 2016:
ایران صفر – برزیل 3
ایران یک – برزیل 3

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال