جدال با اسپانسرها؛ پوگبا کار رونالدو را تکرار کرد (عکس)

پس از حرکت جنجالی رونالدو در کنار زدن بطری های کوکاکولا، شب گذشته پل پوگبا، ستاره مسلمان فرانسه، نیز بطری نوشیدنی الکلی را از روی میز برداشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پل پوگبا که شب گذشته در پیروزی ۱-۰ فرانسه برابر آلمان در نخستین مسابقه این تیم در یورو ۲۰۲۰ نقش بسزایی داشت و به عنوان بهترین بازیکن زمین نیز انتخاب شد، در کنفرانس خبری خود یک بطری نوشیدنی الکلی را که روی میز قرار داده شده بود را برداشت و بر زمین گذاشت.

پل پوگبا در این بازی بسیار تاثیرگذار ظاهر شد و این پاس بیرون پای زیبای او بود که هرناندز را صاحب توپ کرد و سپس ضربه والی هرناندز با برخورد به هوملس درون دروازه نویر جا گرفت.

 تنها ۲۴ ساعت قبل کریستیانو رونالدو با کنار زدن دو بطری نوشابه کوکا که روی میز کنفرانس مقابل او قرار گرفته بود، تیتر تمام رسانه های ورزشی جهان شد.

رقابت های قهرمانی اروپا اسپانسرهای زیادی دارد و از آن جمله می توان به کوکاکولا و شرکت هلندی هاینیکن که اسپانسر رقابت های ورزشی بی شماره هستند، اشاره کرد.

با وجودی که بطری نوشیدنی که روی میز و مقابل پل پوگبا قرار داشت، یک آب جوی بدون الکل بود، اما پوگبا که مسلمان معتقدی است ترجیح داد که این بطری را از روی میز بردارد.

رونالدو پس از کنار زدن بطری های کوکاکولا از همه واست که به جای آن آب بنوشند و به وضوح از اینکه تصویرش در کنار این نوشیدنی حاوی قند فراوان منتظر شود، عصبانی بود.

پوگبا اما چندان عصبانی به نظر نمی رسید و تنها ترجیح داد که بطری نوشیدنی را که با اعتقاداتش به عنوان یک مسلمان مغایر بود، از روی میز بردارد.

پوگبا در سال ۲۰۱۹ به اسلام گرویده و حتی به مراسم حج نیز مشرف شده است. 

دو سال پیش پوگبا در این رابطه گفت: "این همه چیز من است. این موضوع باعث شده که من بابت همه چیز شکرگزار باشم. اسلام باعث شد که من تغییر کنم و به بسیاری چیزها در زندگی پی ببرم. به نظرم اسلام باعث شده که من در درونم احساس آرامش بیشتری داشته باشم.

این تغییر خوبی در زندگی من بود چرا که من با وجودی که مادرم مسلمان بود، مسلمان به دنیا نیامده بودم. من اینطوری بزرگ شدم که به همه عقاید احترام بگذارم.

اسلام آن تصویری نیست که همه از آن می بینند... اسلام مترادف با تروریسم نیست. چیزی که ما از رسانه ها می شنویم اسلام نیست. اسلام چیزی بسیار زیبا است.

خودتان باید با اسلام آشنا شوید. همه می توانند احساس کنند که با اسلام ارتباط برقرار کرده اند. من دوستان مسلمان زیادی دارم و ما همیشه در این باره با هم صحبت می کنیم."

بیشتر بخوانید:

هری کین: جایگاهم در ترکیب انگلیس تضمین‌شده نیست

دشان: این مسابقه در حد نیمه‌نهایی یا فینال بود

 

 

تگ ها


تیم ملی فرانسه یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان پل پوگبا فوتبال