جدایی کنعانی‌زادگان پرسپولیس را شوکه نمی‌کند

گمانه زنی‌های فراوانی در رابطه با جدایی بازیکنان یا پیوستن آن‌ها به مدافع عنوان قهرمانی وجود دارد اما تمرکز تیم معطوف به فصل جاری است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شاید یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا هواداری از تیم‌هایی باشد که پس از ساخت‌ بازیکن و مطرح کردن آن‌ها، دست به ترانسفر کردن بازیکنان خود زده و از آن‌ها دل می‌کنند. نمونه ای از این تیم‌ها آژاکس هلند است که هرسال با بازیکنان جوان که محصول آکادمی قدرتمند خود هستند استارت می‌زنند و حتی در سال‌های اخیر به مراحل بالای لیگ قهرمانان نیز رسیدند. تیمی که پس از قهرمانی این فصل جام خود را ذوب کرد و با تبدیل آن‌ها به ستاره‌هایی کوچک، آن‌ها را به عنوان بخشی از تاریخ باشگاه به هوادارانش اهدا کرد.

لیگ ایران در سال‌های اخیر بازیکنان زیادی را به عنوان لژیونر به لیگ‌های خارجی فرستاده است. یکی از این تیم‌ها پرسپولیس است که با توجه به درخشش در سال‌های اخیر و دوبار حضور در فینال آسیا بیش از پیش مطرح شد و بازیکنان این تیم دیده شدند. پرسپولیسی‌ها در سال‌های اخیر پوست انداخته اند اما همچنان در کورس قهرمانی هستند و برای تداوم موفقیت‌هایشان تلاش می‌کنند. از جدا شده‌های مطرح پرسپولیس که در اروپا بازی می‌کنند می‌توان به بیرانوند، صادق محرمی، علی علیپور و مهدی طارمی اشاره کرد. همچنین بازیکنانی مثل سروش رفیعی، شجاع خلیل‌زاده و مهدی ترابی پس از قهرمانی با پرسپولیس به لیگ ستارگان قطر کوچ کردند هر چند که حضور ترابی در قطر به کوتاهی یک نیم فصل بود و دوباره پرسپولیسی شد. 

با توجه به شرایطی که هواداران تجربه کرده اند رفتن هیچ بازیکنی نمی‌تواند آن‌ها شوکه کرده و از تلاش آن‌ها برای ساختن تیمی که برای قهرمانی می‌جنگد، کم کند. گمانه زنی‌ها در مورد کوچ کنعانی‌زادگان مدافع تاثیر گذار پرسپولیس بالا گرفته و این مدافع در مورد شایعات جدایی اش، تصمیم گیری را به پایان فصل موکول کرده است. حرفه ای ترین واکنش را کریم باقری، مربی سرخ‌ها در این مورد داشت. او گفت: شنیده ام که کنعانی به احتمال فراوان جدا خواهد شد اما به صورت قطعی نمی‌دانم. به هر حال در تاریخ پرسپولیس بازیکنان زیادی از این تیم جدا شده‌اند و بازیکنان زیادی هم پیراهن این تیم را برتن کرده‌اند. فوتبال حرفه‌ای است و نباید به این مسائل حساسیت داشته باشیم. به هر حال بازیکنان ممکن است در زندگی خودشان تصمیماتی بگیرند و دنبال پیشرفت باشند.


باتوجه به تجربیات مشابه در مورد جدایی بازیکنان کلیدی از این تیم، این جدایی می‌تواند راحت تر پذیرفته شود و بدون شک یحیی گل‌محمدی برای ساختن تیمی قدرتمند با خرید جایگزین برای جدا شده ها برنامه ریزی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

کنعانی‌زادگان ۲۵ میلیارد از داخل ایران پیشنهاد دارد!

 واکنش شکوری به شایعه جدایی کنعانی زادگان از پرسپولیس
 

 

تگ ها


پرسپولیس تهران محمد حسین کنعانی زادگان فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال