جدول زمانبندی مرحله نهایی لیگ برتر والیبال مشخص شد

جدول زمانبندی مرحله نهایی لیگ برتر والیبال با برگزاری جلسه هم اندیشی مشخص شد....

جدول زمانبندی مرحله نهایی لیگ برتر والیبال با برگزاری جلسه هم اندیشی مشخص شد.

افشین داوری، سرپرست فدراسیون والیبال امروز میزبان مدیران، مربیان و نمایندگان 5 تیم لیگ برتری بود که در این جلسه منوچهر پورحسن سرپرست سازمان لیگ، مسعود یزدان پناه دبیر سازمان لیگ و ابراهیم فیروزی رئیس سازمان لیگ حضور داشتند.

به گزارش مدال، در این جلسه حاضرین ضمن هم اندیشی درباره برگزاری مرحله پایانی لیگ برتر به جمع‌بندی در این باره رسیدند تا سرنوشت لیگ برتر 1397 و نحوه برگزاری آن مشخص شود.

پورحسن با تاکید بر اینکه شهر تبریز و سالن 6 هزار نفری پور شریفی میزبان مرحله نهایی این مسابقات خواهد بود، گفت: برنامه‌ریزی انجام گرفته بر اساس دو فرض انجام شده است. اگر مرحله دوم رقابت‌های پلی‌آف با برگزاری دو مسابقه به پایان برسد و نیازی به دیدار سوم نباشد، تیم‌های حاضر در دیدار فینال باید در تاریخ 18 اسفند ماه وارد شهر تبریز شده و روز 19 اسفند ماه یک جلسه تمرینی برگزار می‌کنند. اولین دیدار فینال نیز روز 20 اسفند ماه برگزار می‌شود، روز 21 اسفند ماه تیم‌ها استراحت می‌کنند و روز 22 اسفند ماه دیدار رده‌بندی و دیدار دوم فینال برگزار می‌شود و اگر به بازی سوم نیز نیاز باشد روز 23 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: فرض دوم این است که تکلیف مسابقات مرحله نیمه‌نهایی با انجام سه مسابقه مشخص شود که دیدار سوم در تاریخ 19 اسفند ماه برگزار می‌شود. در این صورت ورود تیم‌ها 22 اسفند ماه است و تیم‌ها روز 23 اسفند ماه تمرین می‌کنند و روز 24 اسفند اولین دیدار فینال برگزار می‌شود. تیم‌ها روز 25 اسفند ماه استراحت می‌کنند و روز 26 اسفند ماه دیدار رده‌بندی و دیدار دوم فینال برگزار می‌شود و اگر نیاز به برگزاری بازی سوم باشد این دیدار 27 اسفند ماه انجام خواهد شد.

پور حسن در ادامه درباره تیم‌های حاضر در دیدار رده‌بندی گفت: تیم‌های حاضر در رده‌بندی باید دو روز یا یک روز قبل از دیدار رده‌بندی وارد تبریز شوند و زمان ورود آنها با تیم‌های فینالیست متفاوت است.

در پایان این جلسه مقرر شد تنها تیم اول روی سکو حاضر شود. ابتدا کاپیتان و سرپرست تیم‌های سوم و دوم جوایز خود را دریافت می‌کنند و سپس تمام اعضای تیم اول روی سکو خواهند رفت.