جدول گلزنان لیگ قهرمانان؛ رقابت سه‌نفره در صدر

با پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا سه ستاره گلزن، هالند، راشفورد و موراتا صدر فهرست بهترین گلزنان این تورنمنت را به خود اختصاص داده اند....

به گزارش "ورزش سه"، با پایان یافتن هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان حالا تنها یک هفته به پایان این مرحله باقی مانده و همه نگاه ها از هم اکنون به مراحل حذفی رقابتها دوخته شده است. اما در پایان هفته پنجم بهترین گلزنان این فصل تورنمنت چه کسانی بوده‌اند؟

جدول بهترین گلزنان لیگ قهرمانان اروپا در پایان هفته پنجم

یکی از کسانی که همه انتظار داشتند نامش را در جدول بهترین گلزنان لیگ قهرمان ببینند ارلینگ هالند ستاره نروژی دورتموند بود. هالند در اولین فصل حضور کامل در دورتموند موفق شده در پنج هفته اول لیگ قهرمانان ۶ گل برای تیمش به ثمر برساند.

البته هالند تا این لحظه دو رقیب دیگر هم دارد که در کنار او در صدر جدول گلزنان چمپیونزلیگ ایستاده اند. مارکوس راشفورد از منچستریونایتد و آلوارو موراتا از یوونتوس هم تا این لحظه شش گله هستند.

اما تغییر مهمی که بعد از بازی‌های دیشب در جدول گلزنان شاهد بودیم صعود رویایی اولیویه ژیرو در این جدول است. ژیروی ۳۴ساله با چهار گلی که در بازی دیشب چلسی مقابل سویا به ثمر رساند آمار خود در این فصل رقابتها را به ۵ گل رساند تا به همراه آلاسانه پلی از مونشن گلادباخ پشت سر صدرنشینان قرار بگیرد.

لیگ قهرمانان اروپا تا این لحظه چهار گلزن چهارگله داشته. مرگیم بریشا از سالزبورگ، چیرو ایموبیله از لاتزیو، دیوگو ژوتا از لیورپول و روملو لوکاکو از اینتر با زدن چهار گل در این پنج هفته رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

قرار گرفتن لیونل مسی و نیمار در رتبه‌های بعدی با سه گل زده از جمله نکات جالب این جدول گلزنان است. رابرت لواندوفسکی مهاجم بایرن مونیخ هم با سه گل زده از نظر گلهای به ثمر رسیده در این تورنمنت با مسی و نیمار در رتبه برابر قرار دارد.