جدیدترین صد میلیون دلاری فوتبال جهان

با توجه به صحبتهای اخیر مدیران بایر لورکوزن به نظر می رسد انتقال کای هاورتز به چلسی محتمل تر از هر زمان دیگری شده است....

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه در هفته ای که گذشت خبرهای منتشر شده از باشگاه بایر لورکوزن نشان می داد که این باشگاه تمایل چندانی به واگذاری کای هاورتز پدیده پرخواهان خود به چلسی یا هر تیم دیگری ندارد ولی صحبتهای اخیر مدیریت این باشگاه نشان می دهد که بر خلاف آن سیگنال ها حالا نظر باشگاه آلمانی عوض شده است.

هاورتز یکی از پرخواهان ترین پدیده های جوان اروپا است و چند ماهی است که باشگاه چلسی تلاشی همه جانبه را برای خرید او آغاز کرده. اما بایر لورکوزن اخیراً صحبتهایی مطرح کرده بود مبنی بر اینکه تمایلی برای از دست دادن این دارایی باارزش خود ندارد.

اما دیروز رودی فولر مدیر ورزشی بایر لورکوزن در مصاحبه ای با نشریه آلمانی کیکر سیگنال جدیدی ارسال کرد و گفت هاورتز در صورتی که شرایطی مشخص فراهم آید می تواند باشگاه لورکوزن را ترک کند. به گفته ناظرین اشاره فولر به شرایط مشخص مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو است که لورکوزن به آن اصرار دارد.

فولر در این باره به نشریه کیکر گفت: " در مورد کای هاورتز هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده. ما با کای هاورتز و مدیر برنامه های او یک توافق روشن و واضح داریم که بر اساس آن تنها در شرایطی مشخص امکان جدایی او از بایر وجود دارد. در غیر اینصورت او با ما خواهد ماند".

اما هاورتز بدون شک خواهان پیوستن به چلسی است. او هم به بازی در لیگ برتر و هم به آبی های لندن و سرمربی اش فرانک لمپارد علاقه دارد و هم خواهان بازی کردن در چمپیونزلیگ است. اتفاقی که اگر فصل آینده در لورکوزن بماند برایش ممکن نخواهد بود. به همین خاطر است که چلسی از بابت جذب او اطمینان خاطر دارد‌، به خصوص با توجه به اینکه در روزهای اخیر به صورت شفاهی از هاورتز قول گرفته. چلسی به درخواست فرانک لمپارد به دنبال جذب یک دفاع چپ و یک دروازه بان است ولی فعلا دست نگه داشته تا بعد از جذب هاورتز با توجه به بودجه باقی مانده خود برای این پستها تصمیم بگیرد. این نشان دهنده میزان علاقه چلسی به جذب این پدیده آلمانی است.

کای هاورتز در حال حاضر به تعطیلاتی دو هفته ای رفته. او روز بیست و هشتم آگوست به لورکوزن برمی گردد تا در تست کرونای این باشگاه شرکت کند. بهترین تاریخ برای چلسی این است تا کار را تمام کرده و هاورتز را راهی لندن کند.

میشائیل بالاک ستاره سابق آلمانی چلسی هم اخیرا درباره هاورتز گفته بود:" من صد در صد مطمئنم که فرانک لمپارد از جذب کای هاورتز کوتاه نخواهد آمد. او بازیکنانی که مقابل دروازه حریف واقعا خطرناکند را دوست دارد و در حال حاضر چنین بازیکنی کمتر پیدا می شود".

تگ ها


بایرلورکوزن چلسی