جدیدی: چرا انتخابی در فدراسیون قبلی اجرا نشد؟

نایب قهرمان المپیک آتلانتا گفت: امیدوارم با یک ضمانت اجرایی قوی بتوان چرخه انتخابی تیم ملی را اجرایی کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، عباس جدیدی که دیروز در جلسه ای با حضور علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی و علیرضا رضایی نایب قهرمان المپیک آتن شرکت کرد، بعد از این نشست در رابطه با چرخه انتخابی تیم ملی که بحث اصلی جلسه هم بود، به صحبت پرداخت.


قهرمان سابق کشتی آزاد جهان در این باره گفت: من همیشه اعتقادم بر این بوده که قانون بد از بی قانونی خیلی بهتر است. ما همیشه از قانونمندی و عدالت مداری حمایت می کنیم. حق خوری و ضایع کردن حق کشتی گیر گناه بزرگی است. فرآیند یا چرخه انتخابی تیم ملی؛ این نگاه در فدراسیون قبل هم دنبال شد، اما چرا اجرایی نشد؟ من دوست دارم این را بدانم. امیدوارم با یک ضمانت اجرایی قوی بتوان این چرخه را اجرایی کرد.


وی ادامه داد: این چرخه در صورتی می تواند موفق باشد که بین کادرفنی و کادر اجرایی یا همان فدراسیون یک نگاه تعاملی باشد. اگر نگاه تقابلی باشد، قطعا اگر بهترین قانون هم تصویب شود، به بار نمی نشیند. من یکی از دغدغه هایم این بود که حوزه اختیارات کادرفنی محدود شود، اما در جلسه ۲، ۳ ساعته ای که با حضور رییس فدراسیون حضور داشتیم، دغدغه ام کم شد. البته اختیارات کادرفنی در برخی موارد کم می شود و در برخی موارد هم دستشان بازتر خواهد شد. اگر دست کادرفنی باز نباشد، این باعث بی انگیزگی می شود. اگر سرمربی تیم ملی اختیاری نداشته باشد، بی انگیزگی برای او ایجاد می شود چون شخص سرمربی باید پاسخگوی نتایج باشد.


عباس جدیدی در پایان گفت: امیدوارم با چکش کاری بیشتر بتوان چرخه انتخابی را کامل کرد. جامعه کشتی از یک کار نو حمایت می کند چون قرار است پوست اندازی شود. یکی از مواردی که همیشه برای کشتی گیران باعث بی انگیزگی می شود، همین است که هیچ کس نمی داند چه کسی و چطور انتخاب می شود. شاید کادرفنی به صورت سلیقه ای دست روی یک نفر دیگر بگذارد. باید هر کسی در هر جای کشور تمرین می کند، باید بداند شاخصه و معیاری وجود دارد و تلاش کند به آن برسد.

بیشتر بخوانید:

طالقانی: همیشه موافق برگزاری انتخابی بوده‌ام

محمدیان: از فدراسیون گفتند نسخه فرمالیته بیار!

 

 

تگ ها


کشتی عباس جدیدی کشتی