جدید ترین پدیده بهترین آکادمی فوتبال اسپانیا

به نظر می رسد که آینده روشنی پیش روی آندره بارنچیا، ستاره جوان سوسیداد خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، در حال حاضر باشگاه رئال سوسیداد بهترین آکادمی را در فوتبال اسپانیا در اختیار دارد و احتمالا درخشان ترین استعداد این تیم وینگر ۱۸ساله یعنی آندره بارنچیا محسوب می شود.

بارنچیا در شهر سن سباستین به دنیا آمده و اولین بازی خود را زیر نظر آسیر گاریتانو در دربی باسک مقابل آلاوس انجام داد. او وقتی در این مسابقه به میدان رفت که تنها ۱۶ سال و ۳۵۹ روز سن داشت و به جوان ترین بازیکن سوسیداد از سال ۱۹۳۴ تبدیل شد. او همچنین یکی از جوان ترین بازیکنان تاریخ لالیگا نیز محسوب می‌شود.

او همچنین خیلی زود قابلیت های فوق العاده خود را به نمایش گذاشت و موفق شد در ماه می مقابل رئال مادرید گلزنی کند تا به جوان ترین گلزن تاریخ سوسیداد نیز تبدیل شود.

بارنچیا تا سال ۲۰۲۵ با رئال سوسیداد قرارداد دارد و طی ماه های اخیر توانایی های بالای خود را به خوبی به اثبات رسانده است.از طرفی سرمربی سوسیداد یعنی امانوئل آلگواسیل نیز نشان داده که به بازیکنان جوان از جمله بارنچیا اعتماد ویژه ای دارد.

حضور در تیم اصلی رئال سوسیداد اصلا کار آسانی نیست به خصوص اینکه بارنچیا در پستی به میدان می رود که این تیم دارای بازیکنان زیادی است؛ ستاره هایی نظیر عدنان یانوزای و میکل اویارزابال. با این حال او فصل گذشته بیشتر در کوپادل ری فرصت بازی پیدا کرد و اتفاقاً توانست با عملکرد درخشان خود به سوسیداد در راه رسیدن به مسابقه فینال کمک کند.

به طور کلی سوسیداد روزهای فوق العاده ای را سپری می کند. آن ها در بالای جدول لالیگا قرار دارند. از طرفی اخیرا ستاره بزرگ منچسترسیتی یعنی داوید سیلوا را به خدمت گرفتند و میزان استفاده شان از بازیکنان آکادمی نیز روز به روز افزایش می یابد که برای این باشگاه امری شگفت انگیز محسوب می‌شود.

۱۷ بازیکن حال حاضر رئال سوسیداد پیش از این در تیم جوانان بازی کرده اند که میکل اویارزابال تنها ۲۳ ساله می تواند در این زمینه الگوی بسیار خوبی برای بارنچیا باشد. او می تواند در بلند مدت راه اویارزابال را برود و حتی به تیم ملی اسپانیا نیز دعوت شود. بارنچیا طی سال های اخیر در تیم های پایه لاروخا حضور داشته و اولین بازی خود را برای تیم زیر ۲۱ سال در اکتبر ۲۰۲۰ مقابل جزایر فارو انجام داد. در واقع او می تواند با ادامه روند خوب خود امید زیادی برای حضور در رقابت‌های المپیک داشته باشد.

در این بین یک چالش بزرگ پیش روی بارنچیا خواهد بود و آن پیدا کردن فرصت های بیشتر برای حضور در ترکیب رئال سوسیداد خواهد بود؛ هدفی که او پیش از این نشان داده از قابلیت های لازم برای دست یابی به آن برخوردار است.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳


 

تگ ها


رئال سوسیداد