جدی ترین‌آزمون شاگردان کی روش پیش از جام ملت ها

به گزارش مدال ایلنا نوشت؛ تیم ملی فوتبال ایران بعد از برد یک گله مقابل ترینداد و توباگو باید روز سه شنبه در دومین بازی تدارکاتی خود در سومین اردوی پیش از جام ملت های آسیا در دوحه قطر به مصاف تیم ملی ونزوئلا برود ......

 به گزارش مدال ایلنا نوشت؛ تیم ملی فوتبال ایران بعد از برد یک گله مقابل ترینداد و توباگو باید روز سه شنبه در دومین بازی تدارکاتی خود در سومین اردوی پیش از جام ملت های آسیا در دوحه قطر به مصاف تیم ملی ونزوئلا برود.
ونزوئلا روز گذشته در مصاف با تیم ملی ژاپن در اویتای ژاپن به تساوی یک بر یک رسید و حالا پس از حدود یک سال مهیای بازی دوباره با ایران می شود.
برعکس ترینیداد و توباگو که بازیکنان لژیونر ناشناخته ای داشت و خیلی از نفرات هم در لیگ داخلی کشورمان توپ می زنند، ونزوئلا در لیست کنونی خود فقط 2 بازیکن شاغل در لیگ داخلی دارد و الباقی نفرات در لیگ های خارجی توپ می زنند.

دربین 23 بازیکن دعوت شده توسط رافائل دودامل، 21 بازیکن از 11 کشور مختلف خود را به اردو رسانده اند که آمریکا با 4 نماینده از الباقی کشورها سبقت گرفته اند.
دو بازیکن از کلمبیا،2 بازیکن در اسپانیا حضو دارند. در روسیه سه بازیکن، در پرتغال 2 نفر، در ایتالیا سه نفر و در لیگ های نروژ، شیلی، انگلیس و آلمان هم یک نفر توپ می زنند.
بازهم در بین بازیکنان مذکور نفراتی هستند که نسبت به بقیه نفرات بیشتر مورد توجه هستند. رافائل رومو دروازه بان دوم ونزوئلا در تیم آپولون قبرس فعالیت می کند و همبازی رضا قوچان نژاد است. ویلکر آنخل 25 ساله دفاع مرکزی احمد گروژنی است و میلاد محمدی در کنار او بازی می کند.

روبرتو روسالس 29 ساله عضوی از تیم اسپانیول اسپانیا است. آنها در شهر بارسلونا امسال خوش درخشیده اند و جزو بالانشین ها هستند. توماس رینکون کاپیتان سی ساله ونزوئلا عضو تیم تورینو است. این بازیکن سابقه حضور در یوونتوس را دارد و با 30 سال سن مسن ترین بازیکن کنونی ونزوئلا هم هست. او اولین گل ملی خود را در نودمین حضورش مقابل ژاپن به ثمر رساند و حالا بی تاب است تا زودتر به سومین بازیکن تاریخ این کشور تبدیل شود که بازی های ملی اش سه رقمی خواهد شد.
 سرجیو کوردووا با 21 سال سن برای تیم آگزبورگ در بوندسلیگا توپ می زند. داروین ماچیس 25 ساله هم که یک مهاجم محسوب می شود برای اودینزه بازی می کند اما مهمترین لژیونر این تیم، سالومون روندون 29 ساله است. بازیکنی که در تیم نیوکاسل و زیر نظر رافا بنیتز بازی می کند و سالهاست در لیگ برتر مشغول به بازی است.

بی شک بازی با این تیم می تواند چالش دشواری برای کی روش و شاگردانش باشد. بازی سال پیش با تک گل علیرضا جهانبخش در نایمخن به سود تیم کی روش تمام شد.

تگ ها


ایران فوتبال